Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. Торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:слід чітко усвідомлювати, що приватні особи, які реалізують продукцію таким способом, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. Продукти, які продаються із землі, із необладнаного автотранспорту в антисанітарних умовах, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, несуть в собі чималу загрозу стати причиною виникнення гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань, особливо у дітей, людей похилого віку, з ослабленим імунітетом, вагітних. Також на такі продукти відсутні супровідні документи, тож неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання.
Єдиним законним місцем для торгівлі харчовими продуктами, крім закладів торгівлі, є агропродовольчі ринки. Саме там розміщені державні лабораторії ветсанекспертизи, які здійснюють обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, яку реалізують, і надають продавцю товару висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи встановленої форми про те, що цей продукт придатний до вживання та не несе потенційної небезпеки для здоров’я споживачів.
З метою попередження та недопущення стихійної торгівлі спеціалістами Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, представниками Національної поліції Шепетівського районного управління ГУНПУ у Хмельницькій області, інспекторами адміністративно-комунальної інспекції проводяться спільні комісійні обстеження. Під час рейдів проводиться роз’яснювальна робота серед продавців стосовно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених для цього місцях та серед покупців, що придбані продукти харчування у невстановленому місці, у випадкової людини, в умовах, що не відповідають нормам їх виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини.
Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області наголошує, що необхідно, щоб усі жителі налаштувались на боротьбу зі стихійною торгівлею. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.
Пам’ятайте: несанкціонована торгівля (стихійна торгівля) небезпечна для Вашого здоров’я та здоров’я Ваших близьких!