Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

sad 2

Залежно від породи, сорту, грунтово-кліматичних умов плодові дерева, які ми добираємо для нашого саду, можуть плодоносити 20— 50 і навіть до 100 років. Тому під час добору дерев слід враховувати величину земельної ділянки, розміри будівель, місце розташування дерев на ділянці, їхнє призначення тощо.

Якщо ви ніколи цього не робили, велика ймовірність придбати  хворий саджанець або сажданець зовсім не того сорту. Тому вважаємо буде доречним ще раз нагадати  поради  щодо купівлі саджанців плодових дерев і ягідників хорошої якості, щоб не купити кота в мішку, з якого виросте казна що.

Під час підбору сортів для власного саду доречно  скористатисяпорадами щодо районування їх у конкретних грунтово-кліматичних умовах, які можна знайти в Реєстрі сортів рослин придатних до поширення в Україні. Адже районують лише ті сорти, які найкраще себе зарекомендували в даному регіоні.

Після визначення потрібних порід та сортів дуже важливо вдало їх купити. Саджанці плодових дерев слід купувати лише у відомих фірм чи підприємців, які гарантують походження та якість садивного матеріалу. Ні в якому разі не радимо купувати садивний матеріал з рук в невідомих осіб. Перед придбанням слід переконатись, що садивний матеріал вирощений в господарствах занесених до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва і на нього є сертифікат, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу та сертифікат що засвідчує товарні якості садивного матеріалу.

Адже оздоровлений садивний матеріал можна виростити лише у плодових розсадниках, оснащених відповідними лабораторіями, що дають змогу перед розмноженням оздоровлювати рослини меристемним методом, перевіряти їх на зараження шкідниками і хворобами. Крім того, перед реалізацією саджанці в таких розсадниках піддаються спеціальним хімічним обробкам.Потрібно також впевнитися, що саджанець є представником того помологічного сорту, який вам потрібний, а підщепа, на якій прищеплений цей сорт, відповідає вашим вимогам.

Не існує твердих правил щодо віку саджанців. Якщо ви добре розумієтеся на технології вирощування плодових дерев, то краще вибрати однорічний несформований саджанець і попрацювати з ним, доклавши своїх знань та фантазії. Але такі садженці гірше витримують пересаджування, бо  запас поживних речовин менший. Придбання 2—3-річного саджанця із сформованою кроною також має свої переваги — простіше буде з ним працювати в майбутньому, і перший врожай отримаєте швидше.

Одним з важливихкритеріїв при виборі саджанця — здорове, гарне коріння. Дивіться уважно не на красиву картинку, а оглядайте кореневу систему . У саджанців вони можуть бути трьох видів: голі, з грудкою землі і в контейнері. Але в будь-якому випадку — вони повинні бути живі і здорові. Розглянемо плюси і мінуси різних видів.

Голе коріння

Як правило, такі стоять дешевше інших саджанців. І, мабуть, це єдиний плюс. Приживаються вони часто важче інших, висаджувати краще відразу ж в день покупки. І попит до продавця таких саджанців — особливий. Ви повинні бути впевнені, що такі саджанці правильно перевозили, коріння весь час було зволожене. Оглядаючи такі саджанці, звертайте увагу, щоб біля коріння було побільше живих, дрібних білих корінців. Коріння не повинні бути зламані.

У контейнері

Найпоширеніший і найправильніший варіант. З одного боку, здається, тут взагалі не повинно виникнути ніяких питань — купив і пересадив. Але все ж при покупці обов’язково потягніть саджанець з горщика. І звертайте увагу на важливі моменти:

 Якщо рослину тільки що встромили в контейнер, стануть помітні оброблення і обрізані коріння. До того ж земля з них буде легко обсипатися або обвалюватися.

 Зверніть увагу на грунт, що наповнює контейнер.

І ще досвідчений продавець, який торгує якісним посадковим матеріалом, ніколи не стане заперечувати проти подібних ваших експериментів.

З грудкою землі

Зазвичай це високі дерева. Коріння у них бувають одягнені в мішковину або спеціальну сітку. Звичайно, не рабицю, а спеціальну — з неоцинкованого обпаленого дроту, який без шкоди через пару років розкладеться в землі.У будь-якому випадку і саджанці з контейнера, і з грудкою землі потрібно садити досить швидко: бажано, щоб між купівлею і посадкою пройшло не більше 5 — 7 днів. Щоб коріння не встигли пересохнути.

Також у дерева необхідно уважно вивчити штамб (ту частину стовбура, що йде від кореня до гілок) і крону. Крони рослин, вирощених в хороших розплідниках, —правильної форми. Занадто загущена крона — вірна ознака того, що її ніколи не формували.

Не купуйте саджанці у випадкових продавців, можливість купити поганий саджанець виростає в рази, якщо ви збираєтеся придбати його на стихійному ринку. Мало того, що ризикуєте придбати інший сорт, так ще й  саджанець може бути уражений хворобами. Купувати бажано в спеціалізованих магазинах при розплідниках.

При пошуку саджанців потрібних сортів багато садівників звертають увагу на їх вартість і віддають перевагу тим, що дешевше. Бажання заощадити цілком виправдано, проте варто задуматися, за рахунок чого продавець знижує ціну. Якщо за рахунок якості посадкового матеріалу, то дешевизна може дорого обійтися.

сайт зроблено в adgrafics