Телефон: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

4943

З настанням весни прокидаються не тільки рослини, але й шкідливі організми. Щоб зберегти дерева здоровими і зібрати щедрий урожай необхідно запобігти появі та активності шкідливих комах і збудників різних захворювань. Найпростіший спосіб упоратись з цим завданням – обприскування спеціальним розчинами, хімічними та біологічними препаратами, а головне вчасно.

Точної дати для початку обробки саду навесні не існує – усе залежить від погодніх умов в поточному році. Профілактичні роботи необхідно починати з настанням перших теплих днів і продовжити захист і догляд до моменту зав’язування плодів. 

До розпускання бруньок обов’язковим заходом є агротехнічна та санітарна обрізка саду, очищення стовбурів від потрісканої кори, наростів і неприроднього нальоту і побілка, яка захист дерева не лише від сонячних опіків, а й від шкідників. Всі ці роботи необхідно завершити до того, як почнеться рух соку.

Відповідно до фази росту рослин та появи і розвитку основних шкідників і захворювань фахівці радять обприскувати сад навесні в чотири етапи.

Перше профілактичне обприскування дерев навесні проводиться для знищення шкідників, які перезимували зиму і збудників хвороб, які починають активно поширюватися з настанням тепла. Першу обробку можна проводити до початку набрякання бруньок, коли середня температура повітря тримається від +7-8 С. У цей період використовують біологічні та хімічні засоби проти моніліозу, парші, гнилів, мохів та лишайників та комплексу шкідників саду (щитівки, попелиць, кліщів тощо). Популярні засоби ранньої обробки саду від шкідливих організмів це 3% бордоська суміш, залізний купорос, препарат 30 Д, концентрований розчин сечовини (карбаміду та інші). Щоб не нашкодити сплячим брунькам, стовбурам і гілкам обприскувати дерева і кущі необхідно тільки одним з цих препаратів.

Друге обприскування саду навесні здійснюється у фазі «зеленого конусу», коли бруньки вже набрякли. але зелені листочки ще не розпустилися. У цій фазі важливим є захист рослин від комах - квіткоїдів і грибкових захворювань. Рекомендується застосування препаратів у вигляді бакових сумішей з фунгіцидів та інсектицидів, що дозволяє зменшити кількість обробок.

Третє обприскування проводять у фазі «рожевого бутону». У цей період важливо робити важливо робити профілактичну обробку рослин, щоб захистити їх від можливих хвороб і активності шкідників. Можна використовувати профілактичні засоби з другого етапу.

Четверте обприскування саду проводять баковими сумішами відразу після закінчення цвітіння. А також в цей період на шпамби яблуні накладають ловчі пояси, світлові, харчові й феромонні пастки проти яблуневої плодожерки. Наявні шкідники видаляють кожні чотири дні.

Всі обробки краще проводити в суху погоду без вітру, до 10-ї години ранку або після 6-ї вечора. Рослину необхідно обробити повністю: від крони до пристовбурного кола. Намагайтесь використовувати засоби, які не шкодять тваринам і комахам - запилювачам. Обов’язково дотримуйтесь інструкції з використання препаратів і приготування розчинів, щоб не спричинити опік рослини та інші неприємні наслідки. Не проводьте обробку інсектицидами в період цвітіння.

При роботі з пестицидами слід суворо дотримуватись регламентів застосування пестицидів, вимог санітарної безпеки, охорони навколишнього середовища.