Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

4906

Грип – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу типу А, В чи С та характеризується масовим розповсюдженням, короткочасною лихоманкою, інтоксикацією, а також великою частотою виникнення ускладнень. Інкубаційний період при грипі коливається від кількох годин до трьох днів, найчастіше – 1-2 дні.

Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. Вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м). Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Хвороба розпочинається раптово із симптомів загальної інтоксикації – озноб, а потім відчуття жару, різкий головний біль, виражена загальна слабкість, ломота у м’язах, суглобах, пізніше з’являються катаральні симптоми, такі як біль у горлі, закладеність носа, сухий кашель. Розрізняють легкий, середній та важкий перебіг захворювання. При погіршенні стану і появі таких симптомів, як температура тіла (впродовж 2-3 днів), задишка, висипи на шкірі, синюшний відтінок шкіри, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості, біль у грудній клітці, домішки крові у харкотинні, низькі або високі показники артеріального тиску, аритмія, судоми необхідно терміново звернутися до лікаря!

У разі несвоєчасного лікування можуть виникнути такі ускладнення як пневмонія, бронхіт, абсцес легенів (найпоширеніші ускладнення грипу), інфекційно-токсичний шок, гостра дихальна недостатність, серозний менінгіт, енцефаліт тощо.

Особливо вразливими до інфекції є: діти віком до 5 років; вагітні; люди похилого віку; хворі на діабет, хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.

Як запобігти зараженню грипом:

  1. Уникайте близького контакту з хворими.
  2. Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.
  3. Уникати місць, скупчення людей аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
  4. Одягати маски в місцях скупчення людей, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.
  5. Не торкатися очей, носа або рота немитими руками.
  6. Обов’язково часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту, тому що інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
  7. Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
  8. Повноцінно харчуватися, дотримуватись нормованого режиму дня, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
  9. Специфічною профілактикою є вакцинація.

Відповідно до даних офіційного вебпорталу МОЗ України.

У разі появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов’язково звернутися до сімейного лікаря та, при необхідності, отримати відповідне лікування.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Бережіть своє здоров’я!

сайт зроблено в adgrafics