Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

9745

У зв’язку з поновленням проведення планових заходів державного ринкового нагляду відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю з регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу на те, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі Закон) суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати:

  • суб’єкта господарювання, який поставив їм продукцію;
  • суб’єкта господарювання, якому вони поставили продукцію.

Суб'єкти господарювання зобов’язані надавати документацію, протягом строку, встановленого відповідним технічним регламентом, а якщо такий строк технічним регламентом не встановлено - протягом десяти років після того, як їм було поставлено відповідну продукцію, та протягом десяти років після того, як вони поставили відповідну продукцію.

Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів об’єктом перевірки є документи, що містять інформацію про походження продукції, яка є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, та її подальший обіг (договори, товарно-супровідна документація тощо). Якщо розповсюджувач протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку не надав йому зазначені документи, такий розповсюджувач вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг.

Одним із первинних документів, що підтверджує факт передачі постачальником товару покупцю є видаткова накладна, тобто угода між продавцем і покупцем, яка формується постачальником продукції.

Для підтвердження юридичної сили та достовірності інформації видаткова накладна повинна містити в собі обов’язкові реквізити, які затверджені законодавством і вимогами бухгалтерського обліку. До них входить: назва документа; номер та дата оформлення; реквізити сторін із зазначенням назви організації, адреси, контактних даних та коду ЄДРПОУ; номер та дату договору (за наявності); назва товару, його кількість, одиниця виміру, ціна та загальна вартість; підписи та печатки сторін; ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), який необхідно вказати з метою забезпечення відповідності податковим вимогам; інформація про податок на додану вартість (ПДВ) із вказанням суми ПДВ у загальній вартості товару.

Видаткова накладна повинна бути чітко та зрозуміло оформлена, без виправлень, заповнюватись у двох примірниках і кожен з них повинен бути ідентичним та мати оригінальні підписи осіб, які відвантажили та отримали товар. 

Враховуючи зазначене, Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу суб’єктів господарювання на супровід при розповсюдженні продукції товарно-супровідними документами, в яких є можливість відстежити походження відповідної продукції.

сайт зроблено в adgrafics