Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

9689

Спеціалісти відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області в черговий раз загострюють увагу на стихійній торгівлі, яка становить загрозу епідемічному благополуччю населення.

Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять в торгівельну мережу, супроводжуються документами, які засвідчують їх безпечність та якість. Відповідальним за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть суб’єкти господарювання.

З настанням осінньо-зимового періоду зазвичай зростає кількість місць стихійної торгівлі. Перш за все цьому сприяє те, що громадяни надають перевагу продуктам харчування, які реалізують з землі та не замислюються про їхню якість, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувались. Не виникає питання у любителів купувати  «домашнє» – скільки невидимих для ока мікроорганізмів, бактерій та інших одноклітинних може ховатись під транспортною тарою домашньої продукції, і що вона може бути  носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо. Купуючи продукти харчування на вулиці, покупці беруть відповідальність на себе та повинні усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках ніхто не перевіряє.  

9690

Держпродспоживслужба нагадує, що єдиними законними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та ринки. В магазині за якість і безпечність товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання, інше законне місце для торгівлі харчовими продуктами – це ринок або торговельний майданчик, де є державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у випадку, якщо вони мають при собі:

  • документи, які підтверджують якість продукції;
  • медичну книжку у продавця;
  • висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи;
  • сплачений ринковий збір.

9692

Відсутність зазначених вище документів на харчові продукти означає відсутність гарантії її якості та безпечності.

Торгівля продуктами харчування в невстановлених місцях в Україні є незаконною. Згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля «з рук» на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також слід мати на увазі, що рішення про сплату штрафу виносить суд, тому на порушників покладається також сплата судового збору. До того ж поліція має право до розгляду питання судом вилучати всю продукцію, яка реалізовувалася незаконно, з подальшою її утилізацією.

9691

Сьогодні Хмельницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області тісно співпрацює з Національною поліцією та органами місцевого самоврядування у питанні викорінення стихійної торгівлі та запобігання харчовим отруєнням мешканців територіальних громад Хмельницького району. Проводиться роз’яснювальна робота серед підприємців та громадян про всі ризики торгівлі «з рук» у невстановлених місцях, громадяни застерігаються від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів та наголошують: не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.

Пам’ятаємо, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування!

 

сайт зроблено в adgrafics