26 – 27 вересня відбулася друга річна міжнародна конференція швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні» за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгера Тауша.
У заході також взяли участь представники Мінагропроду України, центрального апарату Держпродспоживслужби та обласних управлінь, дослідних та навчальних установ, професійних галузевих організацій, молочного бізнесу, міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги.
Головною метою конференції є підвищення обізнаності зацікавлених сторін, які залучені до молочної галузі, про систему контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків і важливості використання найкращих практик для виробництва безпечних молочних продуктів.
"Зростання цін на світовому ринку та відкриття нових ринків призвело до збільшення експорту української молочної продукції за останні вісім місяців на 81%. Але важливо не лише нарощувати експорт, а й забезпечувати українського споживача продукцією належної якості. Тому налагодження контролю за якістю і безпечністю молочної сировини відіграє важливу роль», - зазначила Олена Ковальова.
Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа у своєму виступі зазначив, що молочні продукти несуть підвищений ризик для споживача, тому контроль за дотримання вимог вздовж усього ланцюга виробництва і збуту - необхідна умова забезпечення якості й безпечності. Український споживач має бути впевнений, що на полицях продукція, яка відповідає національним та європейським вимогам.
Хольгер Тауш зазначив, що Швейцарська конфедерація підтримує впровадження Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) і намагається допомагати Україні проводити системні зміни. Одна з найважливіших цілей Швейцарії – це покращення якості і безпечності харчових продуктів, зокрема молочних, в Україні.
Манон Шуперс відмітила, що Проект з безпечності молока став мозковим центром, який об’єднав однодумців з державних структур, громадянського суспільства, приватного сектора, міжнародних проектів технічної допомоги, а також провідних експертів у галузі ветеринарії, безпечності харчових продуктів, тваринництва. Також наголосила на необхідності якнайшвидшого прийняття базових вимог до безпечності сирого молока, які мають стати основою для низки інших проектів нормативно-правових актів, розроблених Проектом.