Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

9648

Спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведені превентивні заходи із запобігання порушенням у сфері ціноутворення на ринку лікарських засобів.

Інформаційно-роз’яснювальна робота була проведена в 7 аптечних закладах міста Хмельницького. Під час здійснення заходу представникам аптечних закладів було наголошено про недопущення необґрунтованого завищення цін на лікарські засоби та попереджено про відповідальність, яка встановлена законодавством за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. 

Наразі законодавство регламентує механізм регресивних націнок для ліків з Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), який передбачає, що чим вища вартість лікарського засобу, тим менший відсоток роздрібної надбавки зможе встановити на нього аптека. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» установлені граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 %, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів і граничні торговельні (роздрібні) надбавки, виходячи із закупівельної ціни. Отже, якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може становити 25 %, від 100 до 500 грн – надбавка не вище 20 %, від 500 до 1000 – 15 %, понад 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка має не перевищувати 10 %. 

Також, Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, на виконання доручення Віцепрем’єр-міністра України, постійно проводить моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації у рамках урядової програми «Доступні ліки».

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін, а також граничних торговельних (роздрібних) надбавок до цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає реімбурсації, здійснюється шляхом аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

За січень-жовтень 2024 р. фахівцями сектору контролю за регульованими цінами проаналізовано 43,6 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. 

У ході проведеної роботи порушень законодавства щодо формування, встановлення та застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, не виявлено.

Нагадуємо споживачам, що завдяки програмі державних гарантій медичного обслуговування населення «Доступні ліки», українці мають змогу отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ.

До переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціїза програмою «Доступні ліки» включені лікарські засоби, що застосовуються при лікуванні серцево-судинних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів,цукрового та нецукрового діабету, хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, а також імуносупресивні препарати для людей в посттрансплантаційному періоді, лікуванні болю та наданні паліативної допомоги.

На лікарські засоби (крім препаратів інсуліну), вартість яких підлягає реімбурсації відповідно до законодавства, встановлені граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10 %, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 15 %, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків. А на препарати інсуліну граничні постачальницько-збутові надбавки мають не перевищувати 10 %, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 10 %, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

сайт зроблено в adgrafics