Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

9647

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам. 

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 року             № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (зі змінами) встановлено перелік видів продукції щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють планові заходи державного ринкового нагляду.

Якщо за результатами перевірки характеристик продукції встановлено, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам посадові особи органу ринкового нагляду приймають рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. Обмежувальні (корегувальні) заходи включають: обмеження надання продукції на ринку, заборону надання продукції на ринку, вилучення продукції з обігу та відкликання продукції. 

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі – Закон)обмежувальні (корегувальні) заходи застосовуються щодо всього обсягу продукції певної марки (моделі, артикулу, модифікації) або її окремих партій чи серій. Водночас суб’єкт господарювання має вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами. При цьому суб’єкти господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції зобов’язані співпрацювати між собою з метою приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами. 

Разом з тим інформуємо, що відповідно до Порядку здійснення контролю стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 року № 1017, суб’єкт господарювання, якого стосується рішення, повинен у встановлений у рішенні строк подати органу ринкового нагляду, що прийняв рішення, повідомлення про його виконання за формою згідно з додатком до Порядку.

В разі невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів до суб’єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу відповідно до частини 4 статті 44 Закону у розмірі від 17 000 грн до 170 000 грн.

сайт зроблено в adgrafics