Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

5960

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та інших нормативно-правових актів з метрології, всі медичні прилади, які мають відношення до захисту здоров’я та життя громадян, підлягають періодичному метрологічному контролю.

Повірка, калібрування, метрологічна атестація законодавче врегульованих засобів вимірювальної техніки медичного призначення, що використовуються в медичних закладах є гарантією точності та якості їх роботи.

Засоби вимірювальної техніки: діагностичне обладнання, пульсометри, ваги, тонометри, дефібрилятори та ін., повинні обов’язково проходити періодичну повірку і мати чинне свідоцтво про повірку.

Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірку засобів вимірювальної техніки медичного призначення мають право здійснювати тільки уповноважені організації, перелік яких розміщено на офіційному вебпорталі Міністерства економіки України.

З метою забезпечення єдності вимірювань у державі в умовах воєнного та надзвичайного стану Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07.04.2023 № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану», що набрала чинності 04.06.2023. Відповідно до п. 1 постанови позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану, чинні:

- на територіях, тимчасово окупованих російською федерацією, на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на відповідних територіях;

- на територіях активних бойових дій протягом шести місяців з дати завершення бойових дій на таких територіях відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій;

- на територіях можливих бойових дій протягом шести місяців з дати припинення можливості бойових дій на таких територіях відповідно до переліку.

Наголошуємо, що вищезазначена постанова не забороняє проводити повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, а лише дозволяє відстрочити її проведення на певний час. Тому повірку можна проводити і до закінчення воєнного стану.

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області нагадує, що повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що застосовуються суб’єктами господарювання у даному виді діяльності, сприятиме ефективній діяльності та забезпеченню точності та надійності вимірювань, що є обов’язковим для правильної діагностики та лікування.

сайт зроблено в adgrafics