Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

5637

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області нагадує споживачам, що в Україні діє урядова програма реімбурсації «Доступні ліки». В межах програми пацієнт, при пред’явленні електронного рецепту, може отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою у будь-якій аптеці (незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав е-рецепт), яка має договір реімбурсації з Національною службою здоровʼя України.

Реімбурсація ліків - це повне або часткове відшкодування суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів Державного бюджету України.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.09.2024 № 1537затверджено оновлені Переліки лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 року.

Наказ набирає чинності з 30 вересня 2024 року, з цієї дати втратить чинність наказ МОЗ України від 20.02.2023 № 279, яким було затверджено попередні переліки.

Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації та застосовуються при серцево-судинних та цереброваскулярних захворюваннях, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів, цукровому та нецукровому діабеті, хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, розладах психіки та поведінки, епілепсії, хворобі Паркінсона, а також при потребі в імуносупресії в посттрансплантаційному періоді, лікуванні болю та наданні паліативної допомоги налічує 544 препарати, з яких 205 є безоплатними.

В порівнянні з попереднім переліком на 60 позицій розширено перелік лікарських засобів (крім препаратів інсуліну), але, при цьому, дещо зменшено перелік препаратів інсуліну - з 68 позицій до 63, із яких 39 відшкодовується повністю.

Також дещо розширено перелік медичних виробів, які підлягають реімбурсації - з 43 до 45 позицій, з яких 3 - безоплатні. До цього переліку включені тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові для пацієнтів з діабетом І типу.

Звертаємо увагу, що реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, та переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії.

Фахівцями сектору контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області щомісяця здійснюється моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки». 

Зокрема з початку року щодо дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення на фармацевтичному ринку опрацьовано 34325 цін на лікарські засоби, які підлягали реімбурсації.

сайт зроблено в adgrafics