Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

urojay

Напочатку осені в тканинах деревних порід продовжують нагромаджуватись і відкладатися про запас органічні речовини, закінчується ріст пагонів і формуються верхівкові бруньки. Дерева готуються до зими.Тому для отримання гарного врожаю плодово-ягідної продукції наступного сезону протягом осіннього періоду потрібно періодично обстежувати сад, ягідники на заселеністьшкідниками, збудниками хвороб, та при потребі продовжувати здійснювати заходи захисту.

В цей час грунт в саду повинен бути розпушеним і чистим від бур’янів. В плодових садах бажаний полив, що частково затримуватиме передчасне обсипання плодів, збільшуватиме їх розмір та поліпшуватиме закладання плодових бруньок. В період від збору урожаю до обпадання листя проти збудників парші і для підживлення варто провести обприскування дерев   5%-м розчином карбаміду. Проти зимуючих стадій шкідників ефект дасть знімання і спалювання ловчих поясів разом із шкідниками. До випадання снігу слід ретельно зібрати падалицю, опале листя і закомпостувати їх з  укриттям шаром грунту. Обов’язковим також є осіння оранка чи глибоке перекопування міжрядь, збирання і спалювання гнізд з гусеницями бояришниці, золотогуза, очищення штамбів і основних гілок від частин відмерлої кори. Для захисту дерев від шкідників, що зимують під корою, від сонячних опіків, обморожень і часткового знищення збудників хвороб штамби і нижні частини скелетних гілок варто побілити розчином вапна ( так званим вапняним молоком).

 Для запобігання пошкоджень дерев гризунами потрібно обмотати штамби захисною сіткою, розкласти отруєні принади.

В посадках агрусу, смородини необхідно здійснити огляд на заселеність рослин шкідниками, хворобами, при потребі провести обприскування рекомендованими препаратами. До кінця листопаду завершити згрібання і компостування листя, перекопування ділянки для знищення зимуючих стадій шкідників, вирізання гілок пошкоджених склівкою, пагоновою галицею, бруньковою міллю. На пагонах, уражених борошнистою росою слід обрізати верхівки і знищити їх. Щоб запобігти пошкоджень бруньковим кліщем, знищити «здуті» бруньки.

Для боротьби з агрусовою вогнівкою потрібно підгорнути кущі грунтом шаром 8-10 см. Проти комплексу хвороб, шкідників малини слід вирізати і знищити пагони , які відплодоносили, провести санітарно-профілактичні заходи.

Листя суниці скосити і знищити, здійснити вологозарядковий полив та підживлення. Для запобігання поширення шкідників та хвороб для посадки застосовувати тільки здорові розсаду та саджанці. При застосуванні хімічних препаратів чітко дотримуватись інструкцій виробника, правил безпеки та санітарних норм.

Сергій Пептюк, головний спеціаліст

управління фітосанітарної безпеки

сайт зроблено в adgrafics