Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

5483

Надаємо інформацію яка буде корисною для споживачів, що є власниками транспортних засобів та регулярно користуються послугами автозаправних станцій (далі – АЗС).

АЗС оснащені паливороздавальними колонками, які являють собою багатофункціональний комплекс, призначений для заправки автотранспортних засобів в паливні баки та виміру об’єму паливно-мастильних матеріалів. Повірка паливороздавальних колонок є обов’язковою.

У місцях, що запобігають доступу до механізму сумарного обліку та механізму регулювання об’єму дози навішуються пломби з відтисками державних повірочних тавр, роблять відповідні записи в експлуатаційні документи на колонку. Ніхто зі співробітників АЗС не може впливати на ці прилади.

Якщо ж у споживача виникли сумніви щодо точності вимірювань колонкою об'єму дози під час відпуску нафтопродуктів, на його вимогу оператор автозаправної станції, автогазозаправної станції, автогазозаправного пункту зобов'язаний негайно провести контроль точності під час відпуску дози за допомогою еталонного мірника.

Мірник – це спеціальна ємність для нафтопродуктів з вимірювальною шкалою об’ємом від 10 до 50 л (10 л, 20 л, 50 л). Номінальна місткість еталонних мірників залежить від продуктивності паливороздавальних колонок.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» паливороздавальні колонки підлягають періодичній повірці, а еталонні мірники – калібруванню.

Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірку паливороздавальних колонок та калібрування мірників мають право здійснювати тільки уповноважені організації, перелік яких розміщено на офіційному вебпорталі Міністерства економіки України.

З метою забезпечення єдності вимірювань у державі в умовах воєнного та надзвичайного стану Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 07.04.2023 № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану», що набрала чинності 04.06.2023.

Відповідно до п. 1 постанови позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану, чинні:

  • на територіях, тимчасово окупованих російською федерацією, на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на відповідних територіях;
  • на територіях активних бойових дій протягом шести місяців з дати завершення бойових дій на таких територіях відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій;
  • на територіях можливих бойових дій протягом шести місяців з дати припинення можливості бойових дій на таких територіях відповідно до переліку.

Наголошуємо, що вищезазначена постанова не забороняє проводити повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, а лише дозволяє відстрочити її проведення на певний час. Тому повірку можна проводити і до закінчення воєнного стану.

сайт зроблено в adgrafics