Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

5482

Внаслідок пошкодження енергосистеми України російськими ракетними обстрілами розпочалися віялові та аварійні відключення електроенергії в усіх регіонах держави. З метою недопущення ускладнень епідемічної ситуації, пов’язаної зі споживанням харчових продуктів, які можуть бути небезпечними внаслідок порушення температурних умов їх зберігання Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендує громадянам дотримуватись наступних порад:

• Заздалегідь підготуйтесь до відключення електроенергії. Забезпечте належний санітарний стан у холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура +4 °С або нижче. У морозильній камері -4 °С або нижче. Заморозьте контейнери з водою (чисті пластикові пляшки з водою), щоби мати змогу зберегти температуру в холодильнику триваліший час на рівні +4 °С або нижче.

• Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими якомога довше. Якщо дверцята залишаються закритими, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена понад 4 годин, помістіть лід (контейнери із замороженою водою) до продуктів у холодильник. 

• За можливості придбайте сухий або блоковий лід. Зберігати блоковий лід слід в морозильній камері для подальшого використання в холодильнику.

• Продукти харчування, які швидко псуються, можна короткий термін зберігати у термоконтейнері (термопакетах) з холодоелементами, а також у погребі чи підвалі в закритих ємкостях, щоб не було доступу до них комах чи гризунів.

• Не слід пробувати на смак їжу, яка зберігалась без дотримання відповідних температурних умов, з метою перевірки її якості та безпечності. Якщо є сумніви щодо безпечності їжі (незвичний запах, колір, консистенція, текстура), краще її викинути.

• Готуйте страви у невеликій кількості, щоб їх споживати у день приготування і не залишати в холодильнику на наступний день.

• Не робіть закупку харчових продуктів, що швидко псуються, про запас. Слід робити запас лише тих харчових продуктів, які не потребують спеціальних температурних умов зберігання (крупи, консерви тощо) або найменше втрачають якість без холодильника (молоко тривалого зберігання в тетрапаках, сирокопчені ковбаси).

сайт зроблено в adgrafics