Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

5128

Що може бути поганого в тому, щоб з самого ранку вийти на стихійний ринок та купити м’ясо, м’ясні вироби, рибу, молоко чи сметану?

Зручно і швидко… Але не завжди корисно та безпечно! Продукти, які продаються із землі, із необладнаного автотранспорту в антисанітарних умовах, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, несуть в собі чималу загрозу стати причиною виникнення гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань, особливо у дітей, людей похилого віку, з ослабленим імунітетом, вагітних.

У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Проте на вулицях та площах наших міст, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо.

З метою попередження та недопущення стихійної торгівлі спеціалістами Шепетівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, представниками Національної поліції Шепетівського РУП ГУНПУ у Хмельницькій області, інспекторами адміністративно-комунальної інспекції проводяться спільні комісійні обстеження, але це не завжди допомагає, створюючи тимчасовий ефект.

Основну увагу звертаємо на небезпеку купівлі споживачами м’ясних, рибних, грибних, овочевих консервацій домашнього виготовлення, які також реалізуються на стихійних ринках. Щороку на території України фіксуються випадки захворювання на ботулізм, на жаль були випадки, що закінчились летальними наслідками, причиною яких, крім в’яленої риби, було споживання неякісних консервацій. А про яку якість можна говорити, якщо вони реалізуються під дією прямих сонячних променів, при грубому порушенні температурних режимів.

Продукти мають продаватися на спеціальних ринках, де встановлено холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Закон вимагає: «Сировина та харчові продукти тваринного походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача, торгівля із землі суворо заборонена». Місць на ринках вистачає, але торгівлею на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження, при цьому вони закривають очі на питання безпеки та якості сировини та продукції, що реалізують людям.

Перед тим, як щось купувати на стихійному ринку, потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім в інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати, що купівля продуктів на землі – великий ризик! Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу.

Продавці стихійних ринків свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Чим небезпечні продукти зі стихійних ринків:

  • якість продуктів ніхто не перевіряє;
  • харчові продукти продаються прямо з землі, де «кишить» збудниками хвороб; придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання;
  • на стихійних ринках відсутні торгові місця, що є порушенням санітарно-гігієнічних вимог при торгівлі; 
  • продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, можуть бути носіями інфекційних захворювань, в т. ч. туберкульозу;
  • особливо небезпечним є торгівля при автошляхах, де збирається велика кількість вихлопних газів, які безпосередньо токсичні і шкідливі та можуть стати причиною різних захворювань (дихальної недостатності, гаймориту, ларинготрахеїту, бронхіту, бронхопневмонії, раку легень);
  • в разі отруєння продуктами з такого базару – потерпілому не буде на кого подавати позов до суду.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області наголошує, що придбані продукти харчування у невстановленому місці, у випадкової людини, в умовах, що не відповідають нормам їх виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Необхідно, щоб усі жителі налаштувались на боротьбу зі стихійною торгівлею. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

сайт зроблено в adgrafics