Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

5124

Останні декілька років вейпи та електронні сигарети стають все більш популярними серед підлітків. Багато людей вважають, що вони є безпечнішою альтернативою звичайним цигаркам.Активне та широке використання електронних сигарет, які з’явились на ринку у 2003 році, набуло популярності в нашій країні протягом останніх 5 років. Електронні сигарети позиціонувались, як менш шкідливі порівняно з палінням традиційного тютюну, але 23 серпня 2019 року в США була зареєстрована перша смерть, пов’язана з вейпінгом.

Тож усім важливо розуміти потенційну небезпеку електронних цигарок.Вейпінг – це процес вдихання та видихання аерозолю, який часто називають парою, що виробляється електронною сигаретою чи подібним пристроєм. Пар зазвичай містить нікотин, ароматизатори та інші хімічні речовини.

Одноразові електронні сигарети – це невеликі пристрої, які містять батарею, нагрівальний елемент і картридж, наповнений рідким нікотином. Коли користувач вдихає – рідина нагрівається і перетворюється на пару, яка потрапляє в легені.

За даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну (GYTS), 20,4 % підлітків в нашій країні є актуальними споживачами електронних сигарет. Однак паління може завдати шкоди здоров’ю підлітків різними способами. Одним із найбільш значних є вплив на розвиток мозку. Нікотин в електронних сигаретах може перешкоджати розвитку мозку, впливаючи на навчання, пам'ять і увагу.

Вдихання хімікатів та інших шкідливих речовин може пошкодити легені та дихальні шляхи, що призведе до респіраторних захворювань, таких як бронхіт і астма. Крім того, вейпінг може спричинити пошкодження легенів і проблеми з диханням, такі як хрипи, кашель і задишка.

Нікотин також підвищує артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, створюючи навантаження на серцево-судинну систему. Хімічні речовини в тютюні та електронних сигаретах можуть пошкодити ясна та зуби, що призведе до запалення, інфекції та гниття. Рідкий нікотин, який використовується в електронних пристроях, викликає сильну залежність і може призвести до отруєння нікотином, особливо у маленьких дітей. Нагрівальний елемент у цих пристроях також може виробляти шкідливі хімічні речовини, такі як формальдегід, які можуть спричинити рак та інші проблеми зі здоров’ям. Варто зазначити, що вейпінг пов’язують із підвищеним ризиком розвитку певних типів раку, включаючи рак легенів, рак горла та рак ротової порожнини.

Часто підлітки перебувають під тиском, переймаючись щодо того, чи приймуть їх однолітки. Нерідко діти починають курити за компанію. Це може призвести до експериментів не лише з вейпінгом, а й з іншими шкідливими речовинами. Важливо поговорити зі своїми дітьми про небезпеку електронних цигарок та допомогти їм протистояти тиску однолітків.

Варто пам’ятати, що вейпінг не є безпечною альтернативою курінню. Розповідаючи молодим людям про шкідливі наслідки вейпінгу, ми можемо допомогти їм приймати зважені рішення та уникнути залежності та інших проблем зі здоров’ям.

сайт зроблено в adgrafics