Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

 

У поточному році загострилась ситуація щодо холери в Україні. Так, при плановому моніторинговому дослідженні води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що мають міжнародне значення, а саме на вібріофлору, 07.08.2017р виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa» у районі пішохідного Інгульського мосту в м. Миколаїв.

Останній найбільш масовий спалах холери був зареєстрований в Україні у 1994-1996р.р., коли у 15 областях захворіло на холеру 1370 осіб, зареєстровано 999 вібріоносіїв. Найбільш гострим був 1994 рік у Миколаївській області, де було зареєстровано 90% хворих і вібріоносіїв.

Особливістю  спалахів 1994 - 1995  рр.  було  і  включення  вепідемічний процес   значної   кількості  сільського  населення,  а  такожрозповсюдження  захворювань  при  проведенні  ритуальних  заходів.

Масовому розповсюдженню  холери  сприяв  вкрай  незадовільнийсанітарний стан окремих територій,  зокрема, недостатнєзабезпечення населення доброякісною питною водою,  аварійний  станканалізаційних   мереж,  суттєві  недоліки  в  санітарній  очистцінаселених  пунктів,  відсутність  локальних   очисних   споруд   вінфекційних стаціонарах.

Холера – гостра, особливо небезпечна інфекційна хвороба. За короткий проміжок часу здатна уражати велику кількість населення, викликаючи цілі епідемії. При цьому, смертність від неї може сягати 50%, за відсутності адекватного лікування.

За статистикою ВООЗ щорічно у світі фіксується від 1,3 до 4 мільйонів випадків захворювання людей на холеру, при цьому помирає від неї від 21 до 143 тис. осіб.

Загрозлива ситуація з холери у 2017 році склалась у Республіці Ємен, де на сьогодні зареєстровано спалах цього небезпечного захворювання: вже захворіло понад 200тис. осіб, з яких до 2000 померли, чверть з них – діти. Прогнозують, що до кінця цього літа кількість захворілих на холеру у Ємені може сягнути 300тис.осіб, адже щодня виявляють до 5 тис. нових хворих на холеру.

Збудник холери передається фекально-оральним шляхом. Від хворої людини (носія) з фекаліями бактерія з кишечнику потрапляє у водне середовище, де залишається вірулентною близько місяця. Тому купання у водоймах та пиття сирої води і використання немитого посуду дозволяє бактерії потрапити в організм.

Холерний вібріон гине під час кипіння води, а  також під впливом прямих сонячних променів. На поверхні овочів та фруктів може жити до 5-ти діб.

Інкубаційний період триває 2-3 доби, після чого спостерігається сильна діарея – понад 10 разів на добу, блювота, загальна інтоксикація організму. Людина втрачає великі об’єми рідини – до 20 літрів, в результаті чого відбувається згущення крові та зневоднення організму.

Повторно заразитись холерою цілком реально, перенесена хвороба не забезпечує стійкий імунітет.

Основні профілактичні заходи від холери наступні:

  • для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами
  • не купувати продукти харчування в місцях несанкціонованої торгівлі: на стихійних ринках або з рук у приватних осіб
  • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо)
  • для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання, кип’ячену або питну бутильовану
  • при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми - обдати окропом
  • вести боротьбу з переносниками інфекційних захворювань - мухами
  • перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом; обов'язково мити руки після відвідування туалетів.
сайт зроблено в adgrafics