Під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося селекторне засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію області.
Участь у засіданні взяли перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк, начальник ГУ ДСНС в Хмельницькій області Едуард Братко, начальник управління цивільного захисту населення облдержадміністрації Євген Данилюк, голови ДНПК при райдержадміністраціях, начальники районних управлінь ГУ Держпродспоживслужби в області, керівники свиногосподарств.
На початку засідання Володимир Кальніченко повідомив про неприємний для області випадок спалаху африканської чуми свиней на території Теофіпольського району.
На даний час в районі задіяні всі сили для недопущення розповсюдження збудника цієї інфекції та забезпечено локалізацію її вогнища. На території району виставлено ветеринарно-поліцейський пост задля недопущення розповсюдження вірусу.
Обговорено заходи щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на території області та оцінено стан епізоотичної ситуація, яка склалась в області на даний час.
Першим заступником начальника ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександром Садов’юком повідомлено, що протягом 2016 року в Україні зареєстровано 91 випадок виникнення африканської чуми свиней, а станом на сьогоднішній день – вже 92. Найбільше – 18 випадків зареєстровано в Полтавській, 9 в Харківській області, по 6 в Херсонській та Вінницькій областях та інших. На початок 2017 року на Хмельниччині було 2 неблагополучних пункти, які на даний час оздоровлено.
Було наголошено на персональній відповідальності керівників господарств, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней, за неналежне забезпечення заходів передбачених Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.
Також Олександр Петрович навів певні статистичні дані щодо випадків сказу. Так, зареєстровано 32 таких випадки, більша половина цих випадків від бурої лисиці, 15 випадків це захворювання домашніх і с/г тварин, з них 4 випадки захворювання великої рогатої худоби.
Вказав на те, що з метою профілактики необхідно охопити щепленнями повністю сприятливе поголів’я, адже якщо щеплені коти, собаки, велика рогата худоба, то ймовірність винекнення захворювання знижується.