З настанням осінніх холодів варто звернути увагу на таку дрібну побутову техніку, як сушарка для взуття. Цей прилад призначений для швидкого й безпечного висушування взуття, а також боротьби з грибком та неприємним запахом.
За видами сушарка для взуття буває:
- Електрична – представлена різними варіантами конструкції (внутрішня, для підлоги, настінна). Переваги: низька ціна та енергоспоживання, простота в експлуатації. Недоліком є тривалий час сушки взуття (до 10 годин). Електричні сушарки зустрічаються найчастіше.
- Ультрафіолетова – крім сушіння, знищує бактерії, в тому числі грибок. Взуття висушується за 6-8 годин. Мінуси: висока ціна та обмежений асортимент сушарок.
- Аеросушарки – гаряче повітря подається за допомогою двох трубок, що забезпечує швидке висихання взуття (за 3 години). Подібною моделлю можна сушити рукавиці, шарфи, шкарпетки, шапки. Недоліком є висока вартість та ризик перегріву.
- Килимок з нагріваючим елементом – нагріває взуття зовні. Дбайливіше сушить взуття та простіший у використанні, проте сушіння на ньому потребує більше часу.
Призначення
Внутрішня – складається з двох нагрівачів поєднаних шнуром. Для сушіння в кожну пару взуття розміщають один такий нагрівач. Компактні та гарно підходять для побутового використання.
Підлогова – виготовляється у вигляді полички на ніжках. Містка та естетична, але має значні габарити.
Настінна – кріпиться до стіни. Не займає багато місця, але має складний монтаж і перевстановлення.
Місткість взуття тобто кількість пар взуття, яке може висушити пристрій за один раз. У більшості моделей місткість взуття визначається кількістю нагрівачів. А щоб не помилитися при виборі килимків за цим показником слід звертати увагу на розмір приладу і розмір взуття, яке передбачається сушити. У різних моделях дана характеристика становить 1-5 пар і більше.
Потужність – показник, що дозволяє оцінити ефективність сушарки. Чим більш потужний прилад, тим швидше прилад впорається зі своїм завданням. Необхідно вибирати сушарку з таким розрахунком, щоб на одну пару взуття доводилося не менше 12-16 Вт (без додаткових опцій).
Максимальна температура нагріву сушарок зазвичай становить 60-70 °C. Для взуття з замші та інших подібних матеріалів використовують моделі, які нагріваються до 40 °С.
Кількість режимів сушіння – взуття виготовляють з різних матеріалів, тому гарним вибором буде пристрій, що підтримує 4 режими: для взуття з тонких матеріалів, для легкого взуття, для шкіряного взуття, режим дезінфекції.
Функції
Протигрибкова обробка та іонізація знищують шкідливі мікроорганізми, що викликають різні шкірні захворювання і неприємний запах.Такі прилади працюють безшумно.
Сушіння одягу – подібна функція передбачена в потужних і громіздких сушарках, які можна накрити одягом.
Регулятор температури – дозволяє налаштувати температурний режим сушіння під особливості матеріалу взуття.
Поворот на 90° – дана функція зустрічається в окремих настінних сушарках. Такий виріб можна складати, що економить місце.
Таймер – за допомогою цієї опції можна уникнути перегріву взуття. Користувач задає час для сушки взуття, після якого пристрій припинить свою роботу.
Розсувна основа – дозволяє налаштувати сушарку виходячи з розміру взуття, що підвищує ефективність її прогрівання.
Матеріал
Метал, нержавіюча сталь – міцний і довговічний матеріал, температура нагріву металевих підлогових і настінних моделей не перевищує 55°C.
Пластик + кераміка – пластмасовий корпус закриває керамічні нагрівальні елементи й тим самим запобігає виникненню опіків.
Живлення
Мережа (220 В) – дозволяє сушарці працювати тривалий час. Оптимальний варіант для використання в приміщенні, наприклад, вдома.
Батарейки – забезпечує пристрою незалежність від мережі, але час роботи обмежується рівнем заряду елемента живлення.
Шановні споживачі! Будьте пильними при купівлі товарів, перевіряйте документацію, звертайте увагу на маркування та наявність інструкції з експлуатації українською мовою. Якщо її немає – це перша ознака того, що дана продукція не відповідає вимогам нормативних документів.
Для отримання детальних консультацій звертайтеся до Управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, або за номерами телефонів 76-29-29 та 79-51-55.