Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

4015

Кір — одне з найбільш відомих захворювань у світі. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до 2 годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір та не були вакциновані, також є вразливими до захворювання. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних 4-5 років. Попередній спалах кору тривав у нас у 2017–2019 рр., і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий є, на жаль, невідворотним. Головна причина цього — недостатнє охоплення щепленнями.

Способи зараження.

Кір – це захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Основне джерело інфекції — хвора людина. Від моменту зараження до захворювання проходить 9-17 днів, максимум – 21, так званий інкубаційний період. Фахівці виділяють усього чотири періоди корі: інкубаційний, катаральний (4 дні), висипу (3 дні), пігментації(3-5 днів).

В загальному, хвороба минає протягом 9-10 днів, або ж до 14 днів, якщо є ускладнення.

Основні симптоми захворювання:

4016

В цей момент у ротовій порожнині хворого можна побачити дрібні білі цятки, плями Копліка. Саме цей симптом однозначно свідчить про захворювання на кір.

Лікування та догляд.

При появі перших ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря!

Лікар призначає дитині лікування, яке допомагає впоратися із симптомами хвороби й підтримати імунітет. У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Дитину треба часто й багато напувати простою водою, компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисляк); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м'ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Після перенесеного кору дитина дуже ослаблена: якийсь час вона може почувати себе не надто добре, погано їсти, вередувати, швидко втомлюватися. Її імунна система ще мінімум 2 місяці залишається надзвичайно сприйнятливої до будь-якої інфекції. Потрібно намагатися оберігатись від зайвих контактів, навантажень, стресів, переохолодження і т. д. Велику увагу варто приділити харчуванню, порадитися з лікарем із приводу приймання вітамінів.

Перехворілі кором допускаються до відвідування дитячих дошкільних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів після повного клінічного одужання, не раніше 10 днів від початку захворювання.

Кір під час вагітності.

Якщо майбутня мама занедужає кором, можливі викидень або передчасні пологи. Дитина може народитися з дефіцитом маси тіла і навіть з вадами розвитку.

Вакцинацію або ревакцинацію проти корі потрібно проводити жінкам, що не мають протикорових антитіл, мінімум за місяць до зачаття, під час вагітності її проводити не можна.

Якщо вагітна жінка, що не має імунітету проти кору, контактувала із хворим, у перебігу перших днів після контакту можливе проведення пасивної імунізації імуноглобуліном.

Профілактика кору.

У людини, що перехворіла на кір, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців і ті, що перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у 6 років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не щепленим підліткам, які не хворіли на кір, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації.       

Якщо Ви хочете вберегти свою дитину від захворюванння – не нехтуйте профілактичними щепленнями та завітайте до свого дільничого лікаря-педіатра.

сайт зроблено в adgrafics