Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

1095

Закон України «Про заходи щодо попередження зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі Закон) визначає основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров’я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров’ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.

Роз’яснення для курців

Відповідно до ст. 13 Закону для забезпечення захисту бездимного середовища, забороняється реалізація, куріння, вживання та використання: 

  • пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
  • трав'яних виробів для куріння;
  • предметів, пов'язаних із їх вживанням;
  • тютюнових виробів;
  • кальянів;
  • електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, передбачає накладення штрафу 51-170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить170-340 грн згідно зі ст. 175-1 КУпАП.

Роз’яснення для суб'єктів господарювання

Якщо ви є суб'єктом господарювання, який зазначений в Законі у переліку місць, де заборонено куріння тютюнових і нікотинових виробів, ви повинні забезпечити дотримання законодавства.

Зокрема:

  • проінформувати персонал про нові правила;
  • розмістити графічний знак і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»;
  • забрати всі попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання із закладу/приміщення;
  • переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад, на квітник чи спортивну зону (крім аеропортів);
  • забрати напис, який дозволяє споживати ТВЕНи в приміщенні, з вхідних дверей та стін закладу;
  • інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні – викликати поліцію.

Роз’яснення для некурців

Ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров'я від пасивного куріння. Але пам'ятайте, що ваше право на бездимне середовище гарантовано Законом. Не дозволяйте себе обкурювати.

Що робити, якщо вас обкурюють?

  1. Ввічливо звернутися до курця з проханням припинити порушення, якщо безпекова ситуація дозволяє.
  2. Звернутися до адміністрації закладу або установи з вимогою припинити порушення.
  3. Звернутися до поліції за номером 102.
  4. Написати скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Шевченка, 53) на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми «бездимного» законодавства.
  5. Розмістити наліпку про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під'їзду). 

Насамперед потрібно пам’ятати, що норми бездимного законодавства спрямовані на захист здоров’я українців – як некурців, так і курців. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі піклуватимуться про своє та здоров’я людей, які поруч. 

Додержання законів, турбота про здоров’я – внесок кожного в перемогу над ворогом!

сайт зроблено в adgrafics