Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

1046

Весна – один із найвідповідальніших періодів у догляді за деревами, коли обов’язково потрібно починати роботи із захисту плодових насаджень від хвороб та шкідників.

Перше обприскування саду — найважливіше, і робити його слід обов’язково. Воно проводиться ранньою весною до початку набрякання бруньок на рослинах при середньодобових температурах не нижче +4 ºС. Хорошим профілактичним заходом є обприскування дерев і чагарників, ще до розпускання бруньок, 3% розчином бордоської рідини – розчином мідного купоросу у вапняному молоці (300 г мідного купоросу і 330 г негашеного вапна на 10 л води). Обробіток проводять із розрахунку 2 л на молоде дерево (до 6 років), не більше 10 л на дерево, що плодоносить, 1,0 і 1,5 л на кущі аґрусу та смородини, відповідно 2,0 л на 10 кущів малини та 1,5 л на 10 кв. м винограду.

За температури повітря +7 +8 ºС розпочинається розвиток комплексу шкідників саду (щитівки, попелиці, кліщі, медяниці тощо), а за температури повітря +12 +14 ºС настає період початку їх активної шкодочинності. У цей період активізуються збудники хвороб саду, розпочинається ріст мохів та лишайників.

Друге обприскування саду навесні здійснюється «по зеленому конусу». Рекомендується застосування препаратів у вигляді бакових сумішей з фунгіцидів та інсектицидів, що дозволяє зменшити кількість обробок.

Третє обприскування — «по рожевому бутону», як проти шкідників, так і проти хвороб проводять на початку розпускання бруньок одним із дозволених препаратів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Можна застосовувати ті ж бакові суміші.

Четверте обприскування саду проводиться баковими сумішами відразу після закінчення цвітіння. Також в цей період на штамби яблуні накладають ловчі пояси, світлові, харчові й феромонові пастки проти яблуневої плодожерки. Шкідників, які попалися в нього, видаляють кожні 4 дні.

Застосовуючи засоби захисту рослин варто пам’ятати:

- захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду у ранішні та вечірні години;

- не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків необхідно обов`язково повідомити органи місцевого самоврядування та пасічників;

- при роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

сайт зроблено в adgrafics