Відповідно до статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 10 Закону України «Про карантин рослин» та для вирішення питань продовольчої безпеки, збереження врожаю в період дії воєнного стану, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проводять обстеження в зернозберігаючих складах підприємств, установ, організацій усіх форм власності на предмет заселення шкідниками.
Вчасні обстеження з метою виявлення зараження зерна і зерносховищ шкідниками дадуть змогу зберегти зернопродукцію від заселення та пошкодження ними. При виявленні заселення зернопродукції спеціалісти управління фітосанітарної безпеки надають рекомендації застосування профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби з шкідливими організмами зернового запасу.
Важливими запобіжними (профілактичними) заходами вважаються:
- підтримання в сховищах температури та вологості відповідно до технологічних вимог інструкції та пори року;
- за систематичного дистанційного контролю температури зерна використовувати штучне зниження її до мінус 5…10 0С, що забезпечує знищення шкідників і збільшення тривалості зберігання зерна;
- дотримання карантинних заходів під час роботи в кількості складських приміщень;
- використання спеціального обладнання та засобів для роботи в зерносховищах( скребки, килимки, віники, трапи для переходу по зерну);
- виявлення осередків шкідників, які потрібно першочергово знищувати за допомогою клейких пасток.
У разі виявлення в зерні або в зернопродуктах навіть невеликої кількості шкідників, слід негайно здійснити спеціальні винищувальні заходи. Провідне значення при цьому надають хімічному методу.
Винищувальні заходи реалізуються через видалення комах із зерна сепаруванням, термічну дезінсекцію за високої температури або проморожування, вологу чи аерозольну обробку рідкими інсектицидами та фумігацію; використання отруйних принад.