Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

znak

Головне Управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області нагадує, що знак відповідності технічним регламентам (далі - знак відповідності) – маркування, за допомогою якого виробник вказує, що продукція відповідає вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені в технічних регламентах, якими передбачене нанесення цього маркування. Знак відповідності є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, які діють на території України відносно продукції певної категорії.

Форму, опис, правила та умови його нанесення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1184.

З 13 березня 2021 року набрала чинності урядова постанова «Про внесення змін до опису знака відповідності технічним регламентам» від 10 березня 2021 року № 195.

У пункті 2 зазначеної постанови визначено, що зображення знака відповідності може бути плоским і виконується двома контрастними кольорами або рельєфним одним кольором.

Пункт 4 доповнено абзацом, яким у разі зменшення або збільшення допускається відхилення пропорцій зображення форми знака до 20 відсотків у зв’язку з технологічними особливостями його нанесення.

Основними цілями таких змін є встановлення вимог до опису знака відповідності, які дозволять виконання рельєфного зображення цього знака двома контрастними кольорами із використанням методу тиснення, лиття, штампування тощо, а також визначення допустимих відхилень від пропорцій його форми через технологічні особливості способу нанесення цього знака.

Правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам

  1. Знак відповідності наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.
  2. Знак відповідності наноситься перед введенням продукції в обіг. Він може супроводжуватися піктограмою або будь-яким іншим знаком, що вказує на особливий ризик або використання.
  3. Знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначеного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва, у форматі UA.TR.YYY або YYY, де:

• UA – умовне позначення України латинськими літерами;

• TR – умовне позначення, яке означає, що орган з оцінки відповідності призначено на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів;

• YYY – ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.

Ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності наноситься таким органом або за його вказівкою виробником чи уповноваженим представником.

Знак відповідності не доповнює та не скасовує значення іншого маркування, яким позначається продукція, у порядку, передбаченим чинним законодавством.

Відповідальність

У разі нанесення знака відповідності із порушенням вимог або його відсутності, орган ринкового нагляду приймає рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення невідповідності.

За невиконання або неповне виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу.

сайт зроблено в adgrafics