Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

  Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Гузар дав інтерв'ю 33 каналу стосовно проведення на території Хмельницької області пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

  Заступниця начальниці управління – начальниця відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Ольга Баюк дала інтерв’ю телеканалу МТРК «Місто». 

  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я куріння кальяну спричиняє серйозні захворювання та є небезпечним як для курців, так і для оточуючих. 1 година куріння кальяну = 100 викуреним сигаретам. Під час сесії кальяну курець робить близько 200 затяжок, щоразу вдихаючи значно більший об’єм диму, ніж під час куріння сигарет.

  Лікар Отто Стойка розповідає про те, що 1 година куріння кальяну прирівнюється до 100 викурених сигарет.  Тютюновий дим містить гази без кольору, смаку, запаху, які не затримуються водою. Вони можуть спричинити запаморочення, отруєння, головний біль, ураження дихальних шляхів, навіть ішемічну хворобу серця й рак легень.

Законопроєкт розроблено з метою наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства ЄС та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

  Для приваблення більшої кількості людей до куріння було вигадано нові продукти для кальянів — так звані безнікотинові або безтютюнові суміші для куріння кальяну. Хибно вважати, що такі суміші становлять меншу загрозу для курців або пасивних курців. Дим кальяну все ще містить продукти згорання вугілля, чадний газ, поліциклічні ароматичні вуглеводні — визначені або потенційні канцерогени. Такі речовини збільшують ризик розвитку раку, хвороб серця та легенів.

  Після подій 13 травня на території області почали ширитись чутки щодо радіаційних викидів та витоку аміаку у повітря. Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області разом із спеціалістами хіміко-токсикологічного, радіологічного та метрологічного відділів Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби здійснили виїзд на територію громади для відповідних досліджень та замірів повітря.

З метою запобігання зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров’я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров’ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання, які стосуються куріння у заборонених місцях, проведені профілактичні рейди спеціалістами сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області спільно з працівниками Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області. Організована інформаційна робота з висвітленням у засобах масової інформації на телеканалі «Суспільне Хмельницький».

З метою підвищення практичних знань та навичок у роботі працівників лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках 26.04.2023 року на базі лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №1 Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, що розташована на центральному продовольчому ринку нашого міста було проведено практичний навчальний семінар для лікарів ветеринарно-санітарної експертизи на ринках Хмельницької області на тему: «Проведення ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного і рослинного походження на ринках ВСЕ».

Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді у 1961 році, в якому він назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим.

сайт зроблено в adgrafics