Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період спеціалістами відділу розпочато проведення планової перевірки характеристик дитячих іграшок та позапланової перевірки характеристик продукції за ланцюгом постачання, які не відповідають встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик.

Проводиться поточна робота над 9 плановими та 6 позаплановими заходами, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Відповідно статті 17 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» суб’єктам господарювання надається консультаційна підтримка з питань здійснення ринкового та метрологічного нагляду.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 3 письмових звернень громадян. Крім того, на особистому прийомі та в телефонному режимі 29 споживачам надані усні консультації з роз’ясненням їх прав та обов’язків відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» та іншого діючого законодавства, здійснена допомога в написанні заяв-претензій на адресу суб’єкта господарювання. Повернуто коштів споживачам у сумі - 2156 грн.

Проведено 1 планову та 6 позапланових перевірок відповідно до погоджень Держпродспоживслужби України.

Введено дані роботи в ІАС.

УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

За звітний період спеціалістами управління проводився збір та аналіз інформації:

- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2022 року в агроформуваннях усіх форм власності області. 

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.

Разом з тим, проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 2354 га.

Видано документи дозвільного характеру:

- фітосанітарних сертифікатів – 98;

- карантинних сертифікатів – 32;

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

- транспортних засобів – 191 од;

- вагонів –19 од;

- контейнерів – 29 од;

- зерна, продуктів переробки зерна та продукції борошномельно-круп’яної промисловості – 1341 т;

- насіння (не для сівби) технічнихта олійних культур та плоди технічних і олійних культур –285 т;

- насіння зернових, бобових технічнихта олійних культур та плоди технічних і олійних культур - 285 т;

- садивного матеріалу кількістю до 1000 одиниць га за кожну наступну тисячу одиниць- 641 шт;

- свіжих овочів та фруктів – 852 т;

- лісоматеріалів – 478 м3;

- пиломатеріалів - 413 м3;

- пакувальної тари з деревини – 7315 шт;

- продуктів харчування – 387 т;

- інших об’єктів регулювання – 24 т. 

Державними фітосанітарними інспекторами проведено 2 планових заходи державного нагляду (контролю) в сфері захисту та карантину рослин

Постійно проводиться роз’яснювальна робота спрямована на попередження порушень законодавства України в сфері захисту та карантину рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО в відкритих системах серед громадян, агровиробників та інших.

УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ І ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

За звітний період спеціалістами управління опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 34 потужностей. Всього зареєстровано на території області 19235 потужності.

Проведено 34 позапланових заходів державного контролю, з них:

  • 29 здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості;
  • 5 заходів у сфері ветеринарної медицини;

При цьому - 19 позапланових заходів на виконання суб’єктами господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю).

На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 60 тис. голів з Чеської Республіки та 104 тис. голів з Польської Республіки. 

Згідно звернення суб’єкта господарювання було видано за результатами позапланового заходу 2 експлуатаційних дозволів.

Зареєстровано в державному реєстрі потужностей Хмельницької області 27 потужностей по виробництву кормів для тварин та видано 2 експлуатаційних дозволи відповідно Постанови КМУ №884 від 18.08.2021 р.

З набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 338 від 19.02.2021 «Про деякі питання у сфері бджільництва» видано та зареєстровано 2024 ветеринарно-санітарних паспортів пасік.

З початку року через програму ЄДРВД видано 1931 документів з них: 

  • ветеринарне свідоцтво форми №1 по Україні - 562 шт.;
  • ветеринарне свідоцтво форми №2 по Україні - 283 шт.;
  • ветеринарні довідки – 1071 шт.;
  • міжнародних сертифікатів - 15 шт.;

Розпочато перевірки на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 01.10.2020 року № 40286/1/1-20 щодо проведення позапланових заходів державного контролю постачальників харчових продуктів та/або послуг з організації харчування у закладах загальної середньої освіти. При цьому, державними інспекторами перевірено 9 харчоблоків за результатами проведених заходів видано 2 приписи щодо порушень вимог законодавства.

Разом з тим, на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження, кормів, рибних продуктів на 2022 рік спеціалістами Головного управління здійснено розподіл зразків харчових продуктів рослинного походження, кормів риби та визначенні підприємства, виробники та постачальники харчових продуктів до закладів шкільної та дошкільної освіти.

Опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя місцевості у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин територією Хмельницької області.

Державними лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. 

  • З початку року щеплено проти:сибірки – 1012 гол.,
  • сказу – 1126 гол.,
  • класичної чуми свиней – 988 гол.,
  • хв. Ньюкасла – 9876 гол.

Досліджено на - туберкульоз – 334 гол.

За поточний рік з метою профілактики:

- Африканської чуми свиней: проведено 905 бесід, роздано 111 інформаційних матеріалів, розклеєно 98 листівок.

- Високопатогеного грипу птиці: проведено 1 теоретичне і 1 практичне навчання з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 2233 бесіди з населенням, 2 зустрічі з територіальними громадами, роздано 753 інформаційних матеріали. Опубліковано 2 матеріали в засобах масової інформації. Сформовано 113 груп спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 225 населених пунктів, 1937 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Також проведено 5 лабораторних моніторингових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 19 птахогосподарських потужностях утримується 4207 тис. гол. птиці, проведено 3 перевірки. 

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 108 одиниць автотранспорту, до адміністративної відповідальності притягнуто 8 порушників. 

Проводиться підготовка матеріалів з проведення навчань з реагування на спалах африканської чуми свиней.

Епізоотичний стан на території області є благополучним та контрольованим.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

За звітний період фахівцями управління проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення «Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування в закладах освіти.

Проведено: 

  • 3 семінари з представниками відділів освіти та кухарами Красилівської, Заслучнянської та Антонінської ТГ, щодо дотримання вимог Санітарних регламентів для дошкільних закладів та закладів середньої освіти, дотримання карантинних вимог та щодо Постанови КМУ №305 “Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”; 
  • семінар-заняття з директором та працівниками харчоблоку ЗДО «Золотий ключик» с. Зарічанка: «Основні вимоги санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Основні вимоги Постанови Головного державного санітарного лікаря України №8 від 25.08.21р.»;
  • заняття з керівником, медичними працівниками та працівниками  харчоблоку Городоцького ліцею №1 з питань дотримання вимог санітарного законодавства при організації роботи та харчування учнів;
  • 5 планових, 14 позапланових та 2 комісійних обстеження об’єктів, в тому числі 3 обстеження закладів дитячої освіти та 9 загальної середньої освіти, виявлено 10 порушень вимог санітарного законодавства. Підготовлено 6 приписів
  • обстеження 2 об’єкти централізованого водопостачання та 14 колодязів громадського користування. Виявлено 3 порушення вимог санітарного законодавства. За результатами проведеного комісійного обстеження направлено інформаційний лист з рекомендаціями голові Чемеровецької селищної ради

Спільно з правоохоронними органами проводились моніторингові обстеження із дотримання протиепідемічних заходів з недопущення та запобігання коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 909 об’єктів. Узагальнені матеріали, з виявленими порушеннями у вигляді довідок, направлені в поліцію і в органи місцевого самоврядування. 

За виявлені порушення, на відповідальних осіб, накладено 5 штрафних санкцій на суму 1105 грн.

Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання постанови КМУ № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року та інших нормативно-правових документів. 

На всі об’єднані територіальні громади направлені листи –інформування, щодо набрання чинності з 31 січня 2022 року наказу Міністерства охорони здоров’я України«Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664. 

Для працівників супермаркету «Економ», та працівників ЗДО № 9 «Теремок», міста Славута прочитана лекція «Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій»

ВІДДІЛ РЕЄСТРАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 49917 одиниць сільськогосподарської техніки.

За звітний період зареєстровано 47 одиниць техніки. Знято з обліку 23 одиниці.

Взято участь в 1 екзаменаційній комісії із прийняття іспиту для отримання посвідчення тракториста-машиніста.

сайт зроблено в adgrafics