Одні реагують на сніг, що випав, як позитивну зміну обстановки сірих зимових вулиць, інші розчаровані від необхідності його прибирати у дворах і на дорогах. А для дітей біле покривало — завжди радість, веселощі і прекрасна можливість покататися на санках.
Але якщо в нашому дитинстві всі санки були однаковими, то тепер їх можна підібрати за вагою, зростом, міцністю, швидкістю і зручністю. Як правильно обрати санки, щоб малюк відчув максимальну радість і користь від катання – поговоримо далі в цій статті.
Як вибрати вироби за типом конструкції?
Не всі санки однаково підходять різним за віком дітям, тому в сім'ях з двома і більше дітьми не вийде ділити «транспортний засіб» на всіх. Також конструкція безпосередньо впливає на швидкість, маневреність і амортизацію. Для спокою і безпеки важливо переконатися в наявності регульованої ручки (в простих моделях у вигляді мотузки, а в модних — кермо, важіль). За неї буде триматися малюк під час руху і зможе регулювати напрямок. Для старших дітей можна купувати вироби вже без бортиків і регульованої ручки. Купити санки набагато простіше, якщо усвідомлювати основні критерії та керуватися ними в процесі вибору, адже кожен тип конструкції має свої вікові обмеження, переваги та особливості.
Радянська класика. Ці сани знайомі всім з дитинства і не втрачають актуальності. Вони мають металевий каркас, спинку, дерев'яне сидіння і підставку для ніг. Їх краще вибирати для найменших. Малюк до 3 років зможе зручно в них розміститися, а батьки зможуть штовхати сани в будь-якому напрямку завдяки довгій мотузці. Дітям від 3 до 7 років можна вибирати санчата, але більш відкриті і з меншою спинкою. Радянські сани здорово модернізувалися, адже їх асортимент поповнюють трансформери — вироби зі знімними деталями. Чим ширше в моделі полози, тим надійніше конструкція.
Переваги класичних саней:
- хороша амортизація;
- стійкість;
- довговічність.
Снігокати. Снігокати — це санки з рульовим механізмом і гальмом, що дозволяє ними досить маневренно управляти в порівнянні з іншими. Ідеальний варіант дітям від 5 до 15 років. Є моделі снігокатів і для парного катання. Але слід врахувати, що основним матеріалом для снігоката служить пластик, який в разі падіння може тріскатися і набирати велику швидкість, тому краще вибирати крісла з низькою посадкою, щоб убезпечити малюка від травм. Снігокати дуже схожі на мініснігоходи, тільки без мотора.
Переваги:
- Маневреність.
- Незвичайний дизайн.
- Кермо і лижі.
- Різноманітність модельного ряду.
Недоліки:
- Великі габарити.
- Немає складного механізму.
Надувні санки. Для батьків, які переживають, що дитина може травмуватися об бортики і лижню, є альтернативний м'який варіант. Надувні санки називають ватрушками, плюшками і сноу-тюбінгами. Вони покриті міцним матеріалом, можуть бути різної форми, але частіше за все нагадують широкий надувний круг. Цей вид зимового екстриму розрахований на дітей від чотирьох років і вважається одним з найбезпечніших. Є компактні моделі на одного, а є великі на цілу компанію. Крім того, їх можна використовувати влітку для водних розваг. При виборі радимо зупинятися на більш міцному сегменті ватрушок, зроблених з армованої тканини. Моделі відрізняються колірною і комплектаційною різноманітністю, оснащуючись ручками, мотузками, сидіннями, ременями безпеки.
Переваги:
- Різноманітність розмірів.
- Здуваються і не займають багато місця.
- Безпека експлуатації.
- Легка вага.
- Міцність.
- На різний сезон.
Недоліки:
- Потрібен насос для надування. Підійде і автомобільний компресор.
- Вимоги до поверхні: бояться гострих предметів (шматки льоду, каміння).
Санки для двійнят. Особливо серйозно стоїть питання про вибір саней для двійнят або дітей з невеликою різницею у віці. Купувати два вироби занадто накладно і не всі квартири зможуть розмістити настільки габаритні аксесуари, тому виробники випускають спеціальні складні подвійні сани. Асортимент різноманітний і розрахований на різні вікові групи, але найчастіше зустрічаються класичні металеві або дерев'яні конструкції, в яких малюки сидять «паровозиком» або обличчям один до одного. Перший варіант дозволяє дітям витягнути ніжки, а другий передбачає тільки положення сидячи. Рідкісний варіант — сани, в яких діти сидять пліч-о-пліч. Він є найбільш зручним для дітей, але найбільш проблематичним для батьків, адже такий «транспорт» зможе проїхати далеко не по всіх стежках.
Переваги:
- дешевше, ніж двоє саней;
- економія місця;
- різний модельний ряд.
- міцність і довговічність.
Льодянки. Ця категорія являє найпростіші пристрої, виготовлені з морозостійкого ластика. Льодянки можуть бути виконані у вигляді диска або тарілки. Другий варіант має більш товсте днище і оснащений виїмками-ручками для тримання. Розраховані на дітей від 5 років і не мають вагового навантаження, тому їх часто вибирають для катання і дорослі. Такі сани легкі, малогабаритні і найдешевші. У зв'язку з особливостями конструкції вони не мають управління, достатньої амортизації, швидко і далеко ковзають, більше підходять для рівних поверхонь. На високих і крутих схилах можуть досягати екстремальної швидкості, не рекомендуються для спуску на трамплінних ділянках.
Переваги:
- низька ціна;
- компактність, маленька вага;
- для будь-якого віку.
Недоліки:
- Не надто довговічні.
- Не придатні для експлуатації в сильні морози до -20 ° C.
Вплив матеріалу на міцність санок. У вартість виробу, в першу чергу, закладений використовуваний матеріал, що впливає на швидкість ковзання, довговічність, вагу і міцність. Якщо не брати до уваги тканинні ватрушки, то найпоширенішими є сани:
- Металеві. Вважаються найнадійнішими і забезпечують тривалі роки експлуатації. Стійкі до перепадів температур, зносу, але мають досить велику вагу. Повністю металевих саней не буває, вони використовують комбінацію з іншими матеріалами.
- Дерев'яні. Виготовляються з бука, сосни або берези. Як правило, розраховані на найменших і мають закриту форму: зі спинкою, підлокітниками і підставкою для ніг. Не охолоджуються на морозі, але вимагають більш ретельного догляду.
- Пластмасові. Найдешевші і легкі моделі в різноманітному стильовому оформленні. Пластик може тріскатися від великого навантаження, тому його не рекомендується використовувати на складних трасах.
Отже, підведемо підсумки! Перед покупкою даного товару, в першу чергу, визначте, для яких цілей потрібні санки, в яких умовах ви частіше будете їх експлуатувати — возити дитину на зимові прогулянки або вона буде кататися з гірки. А також враховуйте наступні нюанси:
- Безпека — головне для вашого малюка: спинка, ремені, кліренс і стійкість.
- Матеріал виготовлення та, відповідно, вага санок.
- Габарити.
- Наявність складного механізму.
- Зручність і комфорт для пасажира і того, хто везе: наявність тенту, козирка, захисного чохла, зручні ручки для батьків.
- Наявність коліс — додаткові варіанти пересування в умовах мінливої погоди.
- Дизайн — якщо хочеться, щоб дитячі санки були ще й красивими.
- Звичайно, співвідношення ціна/якість.
Сподіваємось, що наш огляд і поради допоможуть Вам обрати зручні, якісні санки та провести незабутній зимовий час на прогулянці з дітьми.