Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період спеціалістами відділу проведено дві планові перевірки характеристик взуття, також проведено одну позапланову перевірку характеристик продукції за ланцюгом постачання, яка не відповідає встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик.

Проводиться поточна робота над 10 плановими та 4 позаплановими заходами, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

За результатами проведених перевірок по ринковому нагляду, суб'єктам господарювання видано 2 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності та 1 рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 8 рішень.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 26 звернень громадян, з них: 6 письмових і 20 усних. Крім того, в телефонному режимі 15 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Проведено 5 позапланових перевірок відповідно до погодження Держпродспоживслужби України. 

Виконано поточні звіти та надана інформація щодо запитів.

Введено дані роботи в ІАС.

УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 15684 га.

Проводиться збір та аналіз інформації:

  • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в осінній період 2021 року в агроформуваннях усіх форм власності області. 

Станом на 30 вересня 2021 року проведено захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів на площі – 50,629 тис.га., в тому числі: гербіцидами – 1,91 тис.га., інсектицидами – 20,561 тис.га., фунгіцидами – 2,910 тис.га., десикація – 21,248 тис.га. Використано – 89,253 тон пестицидів. Закуплено ЗЗР – 83,204 тони. Протруєно насіння під урожай 2022 року – 48,102 тис.тон.

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

- фітосанітарних сертифікатів – 39;

- карантинних сертифікатів – 45;

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

- транспортних засобів – 166 одиниць;

- вагонів – 39 одиниць;

- контейнерів – 43 одиниць;

- місць зберігання та переробки рослин та рослинних продуктів на вимогу осіб, місць-  3.

-організація та контроль за проведенням обробки та фумігації об’єктів регулювання, що належить до однієї партії вантажу- 1 шт; 

- зерна, продуктів переробки зерна та продукції борошномельно-круп’яної промисловості – 315,0 тон;

- насіння  не для сівби технічнихта олійних культур та плоди технічних і олійних культур – 139,00тон.

- свіжих овочів та фруктів – 109 тон;

- лісоматеріалів – 1656,5 м3;

- пиломатеріалів -   76,43 м3;

- вироби з деревини - 47,0 тон;

- продуктів харчування – 20,5 тон;

- інших об’єктів регулювання – 170,00 тон;

Державними фітосанітарними інспекторами проведено 1 плановий та 4 позапланових заходи державного нагляду (контролю), щодо додержання законодавства у сферізахисту рослин, ГМО в відкритих системах. Надано 2 приписи. Відібрано проби з метою визначення наявності/відсутності ГМО.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота спрямована на попередження порушень законодавства України в сфері захисту та карантину рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО в відкритих системах серед громадян, агровиробників та інших.

 

УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ І ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

За звітний період спеціалістами управління опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 46 потужностей. Всього зареєстровано на території області 18782 потужностей.

Також, проведено 39 позапланових заходів, з них:

  • 29 здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості;
  • 4 заходи у сфері ветеринарної медицини;
  • з них 6 позапланових заходів на виконання суб’єктами господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю).

Проведено карантинування завезеного поголів’я птиці в кількості 108 тис. голів з Чеської Республіки.

З набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 338 від 19.02.2021 «Про деякі питання у сфері бджільництва» видано та зареєстровано 2012 ветеринарно-санітарних паспортів пасік. 

З початку року через програму ЄДРВД  видано 45041 документів з них: 

  • ветеринарне свідоцтво форми №1 по Україні - 13495 шт.;
  • ветеринарне свідоцтво форми №2 по Україні - 4915 шт.;
  • ветеринарні довідки – 26389 шт.;
  • міжнародних сертифікатів - 242 шт.

Опрацьовано 4 запитів щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.

Державними лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. 

З початку року щеплено проти таких інфекційних хвороб:

  • сибірки – 89 995гол.,
  • сказу – 127 403 гол.,
  • класичної чуми свиней – 276 803 гол.,
  • хв. Ньюкасла – 1 177 440 гол.

Досліджено на:

  •  туберкульоз – 146 504 гол.

З початку року в ході роботи з профілактики:

  • АЧС – проведено: 70087 бесід, роздано 18990 інформаційних матеріалів, розклеєно 5711 листівок, надруковано 12 статей в пресі.
  • ВПГ -: проведено: 23 засідання ДНПК при РДА з питань інфекційного високопатогенного грипу птиці та 23 теоретичних і 11 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації. 113545 бесід з населенням, 95 зустрічей з територіальними громадами, роздано 36236 інформаційних матеріалів. Опубліковано 17 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1700 населених пункти, 110819 дворогосподарства. Також, проведено 5624 лабораторних моніторингових дослідження біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарствах утримується 3355 тис. гол. птиці, проведено 64 перевірок.

Розглянуто 1 звернення громадської організації з питань виконання протиепізоотичних заходів.

На сайт Головного управління Держпродспоживслужби виставлено інформацію щодо проведеного комплексу заходів з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території області з допомогою авіації. 

Проводиться підготовка до проведення навчань з реагування на спалахи гостроінфекційних захворювань тварин.

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 4657 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 325 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

На виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження на 2021 рік, інспекторами Держпродспоживслужби протягом тижня відібрано 25 зразків яловичини, 24 зразки свинини, 34 зразки птиці, 2 зразки риби, 34 зразки яєць, 15 зразків молока коров’ячого та 6 зразків меду. Слід зазначити, що зразки були доставлені в Хмельницьку регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби та в подальшому направлені для проведення досліджень до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи (м. Київ).

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та  підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів,  згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.

Проведено: 

  • 40 бесід з керівниками закладів торгівлі, об’єктів інфраструктури та інших, розповсюджені пам’ятки на тему: «Контроль проведення дезінфекційних заходів на час введення карантину в закладах торгівлі харчових продуктів», «Рекомендації основних санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, направлених на запобігання поширення на території району корона вірусу COVID -19 в закладах торгівлі»;
  • лекція «Вимоги до роздрібної торгівлі пестицидами і агрохімікатами» для працівників магазину-складу «Огородник», м. Славута;
  • 11 планових, 4 позапланових та 66 комісійних обстежень, виявлено 38 порушень;
  • 14 обстежень закладів дитячої освіти,на 11 виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА по дотриманню протиепідемічних заходів по недопущенню та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та  інших об’єктах. Обстежено 1510 об’єктів. Узагальнені матеріали з виявленими порушеннями у вигляді довідок направлені в поліцію і в органи місцевого самоврядування.

Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання постанови КМУ № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року та інших нормативно-правових документів. 

ВІДДІЛ РЕЄСТРАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 49396 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 24 одиниць техніки. Знято з обліку 15 одиниць. Під час прийому громадян надавалися роз’яснення з питань реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів.

сайт зроблено в adgrafics