На комісію приймаються непродовольчі товари, придатні для використання, як нові, так і ті, що були в користуванні, але не потребують ремонту або реставрації і відповідають санітарним вимогам, а також антикварні і унікальні речі та твори мистецтва.
Не приймаються для комісійного продажу:
- зброя, боєприпаси (крім мисливської та спортивної зброї і боєприпасів до них, а також холодної зброї, спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої і дратівної дії, що продаються громадськими об'єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна військова техніка;
- вибухові речовини й засоби вибуху;
- отруйні речовини;
- наркотичні, психотропні і отруйні засоби;
- лікувальні засоби і вироби медичного призначення;
- державні еталони одиниць вимірювання;
- армійське знаряддя, тканини та інші товари військового асортименту, форменне обмундирування, білизна з штампом закладів, організацій і підприємств;
- газові плити та балони до них без документа служби газового господарства, що підтверджує їх придатність до подальшого використання;
- товари побутової хімії;
- товари з простроченим терміном зберігання;
- товари від неповнолітніх віком до 18 років;
- піротехнічні вироби;
- іграшки для дітей віком до 3-х років;
- іграшкова зброя з пластиковими кульками;
- примірники аудіовізуальних творів і фонограм, що були в користуванні, а також нові без наявності супровідних документів.
При здаванні речей на комісію громадяни України повинні пред'явити паспорт або документ, який його заміняє; іноземні особи – відповідний вид на мешкання в Україні або національний паспорт з відміткою про перебування в Україні.
Приймання на комісію нових товарів вітчизняного та іноземного виробництва здійснюється за наявності в комітента (крім фізичної особи, яка не має статусу підприємця) документів, що засвідчують їх якість та безпеку.
Приймання на комісію та реалізація завезених із-за кордону партій уживаних товарів за відсутності даних щодо їх безпечності для здоров’я населення дозволяються лише в разі наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо ввезення, реалізації та використання сировини, продукції (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) іноземного виробництва.
Товари, на які поширюється дія технічних регламентів, супроводжуються документами про відповідність згідно з вимогами цих технічних регламентів.
Гарантійні строки на нові товари встановлюються нормативно-правовими актами чи договором та зазначаються в паспорті на товар або в будь-якому іншому документі, що додається до товару.
Технічно складні побутові товари, на які гарантійні строки не закінчилися, приймаються на комісію разом з технічним паспортом або іншим документом, що його замінює, з позначкою про дату продажу та розрахунковим документом. У цьому разі гарантійний строк не продовжується.
Суб'єкти господарювання здійснюють приймання товарів за кількістю і якістю у встановленому законодавством порядку.
При прийманні товарів на комісію комісіонер на кожну одиницю товару виписує квитанцію у двох примірниках і товарний ярлик, які підписуються фахівцем-оцінником і комітентом. Перший примірник квитанції видається комітенту, другий залишається у комісіонера і прикладається до товарного звіту.
Якщо комітент здає на комісію декілька одиниць одного товару, то комісіонер виписує на ці товари одну квитанцію у двох примірниках, а на кожну одиницю цих товарів виписується товарний ярлик.
Товарний ярлик прикріплюється до прийнятого на комісію товару. До дрібних речей прикріплюється цінник. При продажу товару товарний ярлик або цінник з нього не знімається.
Суб'єкту господарювання забороняється залишати на зберігання товари, що не прийняті на комісію.
Згода комітента з умовами здавання товару на комісію, його продажу та умовами повернення нереалізованого товару підтверджується підписом комітента у двох примірниках квитанції.
При незгоді комітента з цими умовами комісіонер має право відмовити в прийманні товару.
Отже, знаючи ці правила, захистіть себе від шахраїв та зберігайте сімейний бюджет!!!