Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

 

282

Кондиціонер в офіс – це і є один із способів створення в ньому оптимального температурного мікроклімату. Він повинен проходити регулярне очищення від пилу. Необхідний і оптимальний рівень вологості (близько 60 відсотків).

Найкращий температурний рівень при цьому повинен перебувати в діапазоні 20-24 °С, вміст кисню – на рівні 21 %, а окису вуглецю – не більш 0,3 %. Рішення всіх цих проблем сьогодні не складає труднощів, оскільки вітчизняний ринок пропонує варіанти вентиляції і кондиціювання, залежні від використовуваних кондиціонерів та їх особливостей. Як правильно вибрати кондиціонер для офісу, щоб він міг забезпечувати в ньому умови для людей на оптимальному рівні?

Для отримання повного уявлення, що таке кондиціонер, даємо загальні відомості про кліматичні агрегати, їх властивості та відмінності. Отримання таких знань дозволить знайти відповіді на питання про порядок вибору оптимальних варіантів.

Приступаючи до визначення необхідного типу та моделі, потрібно мати уявлення про класифікацію обладнання кондиціювання по сфері використання, яка дозволить вирішити проблему, як вибрати кондиціонер:

 • класифікація побутові кондиціонери – пристрої для побуту, які використовуються в кондиціюванні кімнат і кабінетів площею не більше 100 м2. Вони підходять для квартир в багатоповерхівках, котеджів за містом, невеликих торгових точок і офісів. До цієї класифікації зазвичай відносять віконні і мобільні агрегати, спліт-системи. Їх потужність – не більше 8 кВт.
 • класифікація напівпромислові кондиціонери – моделі напівпромислового призначення, які придатні для приміщень розмірами побільше (в межах 400 м2): будинки та квартири, приміщення офісів, зали торгових центрів і т. д. Серія представлена касетними і колонними, канальними та підлогово-стельовими агрегатами, потужність яких – 10-15 кВт.
 • класифікація промислові кондиціонери – об'єднує промислові агрегати. Відрізняються потужністю в 20-25 кВт. Місця використання – приміщення виробничих одиниць, житлові та адмінплощі, спорткомплекси та різні будівлі площею понад 300 м2. До серії відносять мультизональні агрегати, кондиціонери в даховому і прецизійному виконанні, системи chiller - fancoil.

Виходячи з цієї інформації, визначаються, який саме кондиціонер виявиться найоптимальнішим варіантом для офісного приміщення. 

Який кондиціонер обрати?

Зрозуміти, як підібрати кондиціонер, допоможе ознайомлення з типами офісного кліматичного обладнання.

Системи для офісів мають власну класифікацію, яка побудована на конструктивних особливостях. Такі кондиціонери ділять на моноблочні пристрої з одним блоком і спліт-системи, які мають не менше двох модулів. Тепер конкретно про кожну групу кліматичного обладнання:

 1. Моноблочні кондиціонери. Найпростішим вважається віконний пристрій. Він відповідно і найдешевший. Попит на нього останнім часом знижується, оскільки дане обладнання відрізняється високим шумом при експлуатації, порівняно невеликою потужністю і деякими незручностями, які зустрічаються, коли здійснюється установка кондиціонера. Привабливою ж є його вартість.
 2. Мобільні кондиціонери – легко пересуваються по приміщеннях кліматичні пристрої. Встановлюватися може, де зручно, аби було, як направити повітропровід назовні. Гучні при роботі, обмежені по потужності, дорогі за ціною.
 3. Спліт-системи виходять на лідируючі позиції з продажу. Однією з причин популярності є не тільки охолодження повітря, але і його нагрівання. Кондиціонер в офіс купити можна цього типу. Його зовнішній блок, що відрізняється деякою гучністю функціонування, буде монтуватися на вулиці, а тому ніяких незручностей офісні працівники відчувати не будуть. Внутрішній блок розміщується всередині там, де зручно.
 4. Колонні кондиціонери є обладнанням високої потужності, якої досить, щоб охолодити відразу кілька приміщень. Для їх установки необхідна велика площа. Через сильні холодні потоки повітря розміщувати їх необхідно на значній відстані від місць роботи персоналу. Вартість кондиціонера для офісу також досить висока в такому випадку.
 5. Канальні кондиціонери використовуватися можуть тільки там, де є підвісні стелі, які необхідні для приховування їх внутрішніх моделей. Міжстельовий простір використовується і для розміщення мережі трубопроводів для розподілу охолоджених повітряних потоків. Канальні агрегати здатні забезпечувати потрібний мікроклімат в декількох приміщеннях, оскільки мають високу потужність.
 6. Касетні спліт-системи розташовуються за підвісними стельовими конструкціями. Після охолодження повітря надходить в приміщення через нижні панелі внутрішніх блоків. Холодний потік повітря йде вниз і витісняє теплий, що потрапляє в обладнання для охолодження та виведення в приміщення.
 7. Підлогово-стельові пристрої не вимагають підвісних стель, оскільки встановлюються на підлогах вздовж стін або ж на стелях.

 

Вимоги до технічних можливостей офісних кондиціонерів

Який кондиціонер вибрати для офісу? Такий, який матиме оптимальні техніко-експлуатаційні властивості, зокрема:

 • Необхідну потужність, виходячи з площі офісу: на 10 кв. метрів при 3-метровій висоті необхідно близько кіловата потужності. Наявність вікон з сонячної сторони вимагає збільшення на 15-20 %. Впливає на вибір потужності і наявність великої кількості людей, оргтехніки та іншої побутової техніки.
 • При покупці кондиціонера враховуються і можливості наявної електропроводки, щоб не мати проблем з-за високої споживаної потужності.
 • Наявність можливості для повної вентиляції приміщень, що в офісах дуже важливо. Повітряні притоки забезпечуються канальними кондиціонерами. Решта ж найчастіше вентилюють лише включенням вентилятора без використання компресора.
 • Важливо, що хоче отримати споживач: тільки охолодження або ж ще і обігрів. Доступні сьогодні моделі, в яких поєднані обидві ці функції.
 • Ніколи не завадить пульт ДУ, яким, власне, сьогодні комплектуються спліт-системи.

При виборі кліматичного пристрої звертайте увагу на присутність в ньому функцій:

 1. Охолодження та обігрів.
 2. Вибір режиму функціонування в авторежимі.
 3. Вентиляція, під якою мається на увазі змішування повітряних потоків різної температури.
 4. Очищення повітря за допомогою сітчастих фільтрів.
 5. Вибір рівня температури користувачем.
 6. Осушення для відводу надлишків вологи через трубопровід для дренажу.
 7. Включення і виключення – таймер, який дозволяє програмувати автоматичне включення або відключення пристроїв.
 8. Напрямок повітряних потоків в необхідних напрямках.
 9. Швидкість вентилятора забезпечує швидке встановлення температури в приміщенні.
 10. Нічний режим, що забезпечує роботу вентиляторів на малих швидкостях, плавні зміни рівня температур на 2-4 град. з подальшим автовідключенням.
 11. Рівень шумів – у простих моделей він високий. Спліт-системи характеризуються приблизно однаковим рівнем, який зазвичай дискомфорту не створює.

Отримавши необхідну інформацію про правильний вибір кондиціонерів для офісів, їх асортимент та класифікацію, віримо, що споживачі зроблять правильні кроки, а придбаний товар буде відповідати вимогам певних умов експлуатації.

сайт зроблено в adgrafics