УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період спеціалістами відділу проводилась поточна робота над 5 плановими та 5 позаплановими перевірками, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Розпочато проведення двох планових перевірок щодо перевірки характеристик продукції, а саме іграшок та електричного та електронного обладнання, в тому числі низьковольтного, включаючи: електричні лампи та світильники. Відібрано три зразки для проведення їх експертизи.
За результатами проведених перевірок з ринкового нагляду, суб'єктам господарювання видано 6 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами 1 рішення, усунення формальної невідповідності 1 рішення та тимчасової заборони надання продукції на ринку 2 рішення.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 5 Рішень.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 25 звернень громадян, з них: 6 письмових і 19 усних. Крім того, в телефонному режимі споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Проведено 4 позапланові перевірки відповідно до погодження Держпродспоживслужби України. При розгляді обставин звернення - споживачу повернуто кошти за товар у розмірі 2400грн.
Підготовлено та надано 15 письмових відповідей за результатами розгляду звернень.
Введено дані роботи в ІАС.
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 5467 гектарів.
Проводився збір та аналіз інформації про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в весняний період 2021 року в агроформуваннях області. Так, проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі – 177,41 тис.га., в тому числі гербіцидами – 81,8 тис.га., інсектицидами – 28,3 тис.га., фунгіцидами – 67,1 тис.га., біометод застосований на площі - 0,315 тис.га. Закуплено ЗЗР – 35,99 тонн.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 87;
- карантинних сертифікатів – 87;
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів – 296 одиниць;
- обстеження місць зберігання та переробки рослин та рослинних продуктів - 14 місць;
- обстеження складів та інших місць зберігання об’єктів регулювання щодо виявлення карантинних організмів для надання підтвердження місця виробництва або виробничої ділянки - 2458 м2;
- зерна, зернопродуктів – 126 тонн;
- насіння овочевих і квіткових культур – 1 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 1784 тонн;
- свіжих овочів та фруктів – 258 тонн;
- лісоматеріалів на ділянці, складі – 3532 м3;
- лісоматеріалів в автотранспортному засобі– 211 м3;
- пиломатеріали – 172 м3;
- продукти харчування – 82 тонни;
- пакувальної тари з деревини – 2350 одиниць.
- вироби з деревини – 37 тонн.
- інші об’єкти регулювання – 2 тонни.
Проведено 8 планових та 1 позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання законодавства у сфері захисту та карантину рослин.
Проведено нараду - навчання спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області в форматі відеоконференції ZOOM.
Постійно проводиться роз’яснювальна робота спрямована на попередження порушень законодавства України в сфері захисту та карантину рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах; серед громадян, агровиробників.
УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ І ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
За звітний період спеціалістами управління опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 51 потужності. Всього зареєстровано на території області 18015 потужностей.
Також, проведено 12 позапланових заходів, з них:
- 6 здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості;
- 4 заходи у сфері ветеринарної медицини;
- 2 позапланових заходів на виконання суб’єктами господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності.
З набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 338 від 19.02.2021 «Про деякі питання у сфері бджільництва» видано та зареєстровано 1126 ветеринарно-санітарних паспортів пасік.
Згідно звернень суб’єктів господарювання було видано за результатами позапланових заходів 2 експлуатаційних дозволи.
На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 78700 тис. голів з Чеської Республіки
Працівниками відділу станом на 11.06.2021 року опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин територією Хмельницької області.
Державними лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз.
З початку року щеплено проти:
- сибірки – 26877 гол.,
- сказу –57945 гол.,
- класичної чуми свиней – 155504 гол.,
Досліджено на:
- лейкоз – 52335 гол.,
- туберкульоз – 89120 гол.
Проводиться збір та аналіз інформації щодо:
- виконання запланованих протиепізоотичних заходів, формування звітів про проведену роботу.
- документального оформлення заходів з ліквідації гостроінфекційних захворювань тварин у неблагополучних пунктах.
- результатів та недоліків при проведенні комплексу обов’язкових весняних протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних заходів.
Опрацьовано 2 звернення громадян.
Взято участь в:
- дистанційних навчаннях в системі самоосвіти.
- перевірці 2 структурних підрозділів ГУ ДПСС в області.
Організовано приймання, зберігання та розподіл 2 партій біопрепаратів, отриманих за рахунок коштів державного бюджету.
З початку року, в під час роботи з профілактики:
- АЧС проведено 28708 бесід, роздано 916 інформаційних матеріалів, розклеєно 1211 листівок, надруковано 1 статтю в пресі.
- ВПГП проведено 23 засідання ДНПК при РДА, 20 теоретичних і 8 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 79678 бесід з населенням, 54 зустрічі з територіальними громадами, роздано 23044 інформаційних матеріали. Опубліковано 12 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1336 населених пунктів, 80736 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Також проведено 4354 лабораторних моніторінгових дослідження біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 3239 тис. гол. птиці, проведено 45 перевірок.
Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 2744 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 205 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
На виконання розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини в Хмельницькій області від 20.05.2014 року № 36-і, державними ветеринарними інспекторами області проводиться ряд заходів щодо посилення ветеринарно-санітарного контролю за якістю та безпечністю молочної сировини. В рамках проведених заходів, протягом п’яти місяців поточного року в особистих підсобних господарствах 1317 населених пунктах області відібрано135195 зразків молока коров’ячого для дослідження на приховані форми маститів від 62769 корів, зареєстрованих у населення.
Поряд із цим, досліджено також 98986 зразків молока, відібраних у 93 господарствах області, в яких зареєстровано 2674 корови.
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.
Проведено:
- одна радіолекція «Профілактика водно-нітратної метгемоглобінемії», підготовлена статтю на тему «Відпочинок дітей».;
- 7 планових, 29 позапланових та 120 комісійних обстежень (виявлено 121 порушення вимог санітарного законодавства);
- обстеження 3 об’єктів централізованого водопостачання та 115 колодязів громадського користування (на 88 об’єктах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, видано 4 приписи);
- обстеження 9 закладів дитячої освіти та 29 закладів загальної середньої освіти (на 25- виявлені порушення вимог санітарного законодавства).
- комісійні обстеження дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області щодо стану готовності до відкриття та перевірки дотримання вимог санітарного законодавства.
Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА з дотримання протиепідемічних заходів із недопущення та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 1756 об’єктів. Узагальнені матеріали, з висвітленням виявлених порушень, направлені в поліцію та органи місцевого самоврядування.
Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання постанови КМУ № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року та інших нормативно-правових документів.
Взято участь:
- в 5 засіданнях ТЕБ та НС «Щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
СЕКТОР КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВАНИМИ ЦІНАМИ
Спеціалістами сектору на виконання листа Держпродспоживслужби від 17 травня 2021 року № 15.3.1-6/11013 Сектором контролю за регульованими цінами проводиться щоденний моніторинг цін на паливні матеріали суб’єктів господарювання, акцентуючи увагу на найбільші мережі АЗС, що знаходяться у територіальних межах м. Хмельницького шляхом фотофіксації інформаційного табло з цінами із зазначенням адреси та найменування суб’єкта господарювання. Наразі моніторингом охопленні не лише найбільші мережі АЗС міста Хмельницького але й мережі АЗС Хмельницької області. Протягом тижня проведено моніторинг 35 АЗС найбільших мереж Хмельницької області.
Разом з тим, проводиться планова перевірка Державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на продукцію громадського харчування, надання інших платних освітніх послуг.
СЕКТОР РЕЄСТРАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ
На обліку в Хмельницькій області знаходиться 48816 одиниць сільськогосподарської техніки.
За поточний період зареєстровано 63 одиниць техніки. Знято з обліку 26 одиниці.
Прийнято 124 громадян, яким надано роз`яснення з питань реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів.