Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області повідомляє, що Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», збільшено – до нього, відповідно до постанови КМУ № 450 від 29 березня 2021 р., яка набула чинності з 12.05.2021 р., включили бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне.
Окрім цього, на період дії карантину постановою КМУ № 474 від 14.05.2021 р. «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236» встановлено:
«доповнити постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 пунктом 414 такого змісту:
“414. Установити на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки в розмірі:
не більше 7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;
не більше 5 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.
Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm визначається Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.
Разом з тим зазначаємо, що відповідно до роз’яснень Мінекономіки від 16.05.2021 –
«Дія вищезазначеної постанови поширюється на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», а саме на: бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне.
Таким чином, під встановлення максимальної торгівельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум сегменту за вищою ціною ніж соціально значуще пальне».
Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
Так, станом на 14.05.21 року на сайті Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства визначено середню вартість:
- 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm – 20,89 гривень;
- 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm – 25,22 гривень.
Отже, на даний час гранична роздрібна ціна пального, з врахуванням граничних торговельних надбавок, не повинна перевищувати для :
-
дизельного палива – 27,89 грн/л;
-
бензинів автомобільних А-95, А-92 – 30,22 грн/л.
Як показують щоденні спостереження за цінами, що проводяться Головним управлінням Держпродспоживслужби у Хмельницькій області, оператори ринку нафтопродуктів області реалізовують соціально значуще пальне за цінами, що не перевищують граничні розміри.
У разі виникнення у споживачів сумнівів щодо законності підвищення цін суб’єктом господарювання на товари, що мають істотну соціальну значущість, вони можуть звертатися до Головного управління Держпрожспоживслужби в Хмельницькій області щодо захисту своїх законних прав за адресою: вул. Шевченка, 53, м. Хмельницький, Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
У зверненні необхідно вказати:
-
найменування суб’єкта господарювання, місцезнаходження закладу роздрібної торгівлі, найменування товару і його виробника,
-
попередню та поточну ціну на товар,
-
надати копії підтверджуючих документів (чеків, рахунків тощо).
Держпродспоживслужба перевірить зазначену інформацію та, у разі необхідності, здійснить позапланову перевірку суб’єкта господарювання.