УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період спеціалістами відділу проводилась поточна робота над 5 плановими та 2 позапланова перевірками, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
Розпочато проведення планової перевірки характеристик електричного та електронного обладнання у тому числі низьковольтного, включаючи подрібнювачі харчових продуктів та міксери; соковижималки для фруктів та овочів; праски електричні; печі мікрохвильові; вентилятори настільні, підлогові, настінні, віконні, стельові або дахові з електричним двигуном потужністю не більше 125 Вт; пилососи з умонтованим електродвигуном та інше) відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2021 рік.
З метрологічного нагляду: проводиться планова перевірка щодо метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки що перебувають в експлуатації.
За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції щодо усунення формальної невідповідності.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 1 Рішення.
Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 18 звернень громадян, з них: 4 письмових і 14 усних. Крім того, 27 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Проведено 3 перевірки, з них: 1 планова і 2 позапланових перевірки про що складено відповідні документи.
Притягнуто до адміністративної відповідальності 2 особи з накладенням штрафу на суму 0,340 тис. грн.
Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 3348 га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в весняний період 2021 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі 9,5 тис.га. Закуплено ЗЗР- 207 тонн, з них: інсектицидів – 10,6 тони, фунгіцидів-53,1 тона, гербіцидів 135,5 тонн, протруйників – 2,7 тони, інших – 5,1 тона.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів –75;
- карантинних сертифікатів - 50;
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів –215 одиниць;
- насіння зернових, зернобобових, технічних – 50 тонн;
- насіння овочевих і квіткових культур -1 тона;
- насіннєвої та товарної картоплі – 68 тонн;
- зерна, зернопродуктів - 342 тони;
- технічних, олійних та інших матеріалів- 455 тонн;
- свіжих овочів та фруктів – 264 тони;
- садівний матреріал- 5,6 тис.шт.
- зрізи квітів -673 тис.шт.;
- лісоматеріалів - 1536,2 м3;
- пиломатеріали – 467,7 м3;
- продукти харчування- 54 тони;
- пакувальної тари з деревини – 8480 одиниць.
Державним фітосанітарним інспектором проведено 5 планових західів державного нагляду ( контролю), щодо додержання законодавства у сфері захисту рослин.
Проведено моніторинг виробництва та реалізації насіння та садивного матеріалу суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність на території області у І кварталі 2021 року.
Дистанційно з 12 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу спрямовану на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.
Спеціалістами надавалась консультативна допомога щодо порядку ведення насінництва, рекомендації зберігання та сертифікації насіння, проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.
УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ І ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
За звітний період спеціалістами управління було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 47 потужності. Всього зареєстровано на території області 17507 потужностей.
Надано погодження на здійснення експорту однієї партій молочної продукції та двох партій ВРХ за межі держави.
Також, проведено 14 позапланових заходів, з них:
- 7 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості;
- 7 заходів у сфері ветеринарної медицини;
На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 77,8 тис. голів з Чеської Республіки.
Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.
Державними лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз.
З початку року:
- щеплено проти сибірки – 13588 гол.,
- щеплено проти сказу – 41024 гол.,
- щеплено проти класичної чуми свиней – 111561 гол.,
- досліджено на лейкоз – 49668 гол.,
- досліджено на туберкульоз – 39887 гол.
Організовано збір інформацію щодо наявності дезінфекційної техніки в державних установах ветеринарної медицини в області.
З початку року під час роботи з профілактики АЧС проведено 25230 бесід, роздано 668 інформаційних матеріалів, розклеєно 985 листівок, надруковано 1 статтю в пресі.
За результатми роботи з профілактики ВПГП проведено: 23 засідання ДНПК при РДА; 15 теоретичних і 5 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 53342 бесіди з населенням, 43 зустрічі з територіальними громадами, роздано 13840 інформаційних матеріалів. Опубліковано 12 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1073 населених пункти, 55670 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 4112 лабораторних моніторінгових дослідження біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 4358 тис. гол. птиці, проведено 34 перевірки.
Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 1752 одиницю автотранспорту, за виявлені порушення 125 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.
Проведено:
- і прочитано лекцію для працівників ЗДО № 6 «Золота рибка» м. Славута прочитана лекція «Про благоустрій територій, споруд, освітлення в ЗДО у відповідності до вимог чинного законодавства»;
- семінарське заняття з персоналом Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему; «Організація протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку із поширенням короно вірусної хвороби (COVID-19). Основні питання санітарного регламенту для ЗЗСО».
- 8 планових, 10 позапланових та 26 комісійних обстежень (виявлено 16 порушень вимог санітарного законодавства);
- обстеження 4 об’єкти комунального водопостачання і 76 колодязів громадського користування (на 21 об’єкті виявлені порушення вимог санітарного законодавства). Власникам, балансоутримувачам об’єктів централізованого водопостачання та колодязів громадського користування видано 3 приписи із пропозиціями з усунення виявлених порушень. Виконання приписів взято на контроль;
- обстеження 4 дитячих навчальних закладів (на 3 виявлено порушення) та 4 загальноосвітніх навчальних закладів (на 3 виявлені порушення вимог санітарного законодавства).
Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА з дотримання протиепідемічних заходів із недопущення та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 181 об’єкт. Узагальнені матеріали, з висвітленням виявлених порушень, направлені в поліцію та органи місцевого самоврядування.
Підготовлені інформації в органи місцевого самоврядування. Фізичним особам-підприємцям надані рекомендації по ліквідації виявлених недоліків. Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання Постанови КМУ від 09.12.2020р. №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України ГРІ COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Взято участь у 22 засіданнях ТЕБ та НС «Щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19».