З самого раннього віку дитина проявляє інтерес до різних транспортних засобів, прагне випробувати, спробувати. Одним з найпростіших і надійних варіантів є самокат.
Дитячий самокат – це відмінний тренажер, який сприяє зміцненню м'язів, розвиває координацію і маневреність.
Складно дати загальні рекомендації по вибору самоката для дитини, так як багато в чому критерії вибору залежать від віку дитини та її фізичної форми. Але є кілька загальних моментів, на які варто звернути увагу:
- кількість коліс;
- матеріал коліс;
- рама;
- платформа;
- кермо;
- гальмівна система.
Залежно від віку дитини і її фізичної підготовки розрізняють самокати
ЗА КІЛЬКІСТЮ КОЛІС:
- 1-2 роки. Для дітей молодшого віку розроблені стійкі моделі з чотирма колесами. На даний самокат можна навіть сісти.
- 3-5 років. Триколісні самокати, один з найпоширеніших і універсальних видів. Колеса можуть розташовуватися по-різному: два колеса спереду і одне ззаду або одне спереду і два ззаду. Перша комбінація є більш стійкою.
- від 5 років і старше. Для старших дітей передбачені двоколісні моделі, які відрізняються маневреністю і здатністю розвивати високу швидкість. Цей тип розрахований для дітей від п'яти років і старше, які вже здатні добре тримати рівновагу.
МАТЕРІАЛ КОЛІС
Сучасна промисловість пропонує різні види синтетичних матеріалів, з яких виготовляють колеса для самокатів. В першу чергу, це:
- поліуретан;
- каучук, гума;
- пластик.
Пластик зазвичай використовують для бюджетного варіанту першого самоката для дитини з невеликою вагою.
Поліуретан – найбільш поширений матеріал, який є універсальним, зносостійким.
Гумові колеса забезпечать хорошу амортизацію, але вони вимагають постійної підкачки і примхливі щодо покриття дороги.
Краще вибирати колеса середньої жорсткості, які забезпечують комфортну і безпечну їзду.
РАМА
Для дітей молодшого віку і малюків можна зустріти самокати з рамою з пластика. Такий тип рами не передбачає високе навантаження і не відрізняється довговічністю і стійкістю.
Для більшої стійкості і міцності вибирайте самокати з рамою з алюмінію або скловолокна. Згаданий варіант має гарну зносостійкість, невелику вагу, але дорожче в ціні.
Рекомендуємо вибирати моделі зі складним механізмом, які зручно перевозити в машині і зберігати. Перевагою самокатів з нерозбірною рамою є їх стійкість і міцність.
ПЛАТФОРМА
Для малюків вибирайте самокат з широкою платформою, на якій зможуть поміститися обидві ніжки. Мінус широкої платформи в тому, що таким самокатом важче управляти.
Якщо дитина планує здійснювати трюки і різкі маневри, вибирайте самокат з вузькою платформою. З таким самокатом легше набирати швидкість і маневрувати.
КЕРМО
Рекомендуємо вибирати самокат з можливістю регулювання по висоті. Дитина росте і буде зручно і економічно, якщо самокат буде рости разом з нею.
У більшості моделей на кермі встановлені прогумовані ручки, які перешкоджають ковзанню і приємні на дотик. Здійснювати повороти, міняти напрям має бути легко і без зусиль.
ГАЛЬМІВНА СИСТЕМА
Зазвичай гальмо розташоване на задньому колесі. Дитині зручно гальмувати ніжкою, натискаючи на гальмо. Гарним доповненням може стати переднє ручне гальмо.
Для молодшого віку рекомендуємо купувати самокат з ручним гальмом, користуватися ним простіше.
Часто дитячі самокати укомплектовані багатьма додатковими опціями. Практичною фішкою є наявність кошика або валізи. Також виручить при поганому освітленні дороги фара на кермі. Окрім цього на самокатах можна побачити дзвінки, підвісні іграшки, миготливі вогники в колесах та інші фішки. Їх наявність - не обов'язкова умова. Але з ними, дитина буде з ще більшим задоволенням освоювати новий засіб пересування. Можете не сумніватися в цьому!
Всі перераховані вище параметри допоможуть Вам у виборі самоката для дитини. Пам'ятайте: самокат повинен бути не тільки безпечним, комфортним і надійним, він ще повинен подобатись малюку, незалежно від функцій!