Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період спеціалістами відділу розпочато проведення планової перевірки характеристик енергоспоживчих продуктів, в тому числі: холодильники, морозильники та інше холодильне обладнання та побутові пральні машини; побутові посудомийні машини; кондиціонери повітря; побутові духові шафи та кухонні витяжки, тощо. Проводиться поточна робота над 3 плановими та 3 позаплановими перевірками, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Відповідно річного Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік, проводиться планова перевірка у приватній дитячій поліклініці щодо метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Проведено аналіз  повідомлень рішень, наданих (надісланих) суб'єктами господарювання, яких стосувались такі рішення, оскільки, продукція вилучена з продажу але фактично не приведена у відповідність із встановленим вимогам. Данні види продукції взяті на облік та при проведенні моніторингу результативності застосованої заборони буде звернена особлива увага. 

За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 3 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, з яких: 1 рішення щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, 1 рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку та 1 рішення щодо усунення формальної невідповідності.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 6 Рішень. 

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 25 звернень громадян, з них: 2 письмових і 23 усних. Крім того, 47 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. 

Проведено 1 планову і 4 позапланових перевірки про що складено відповідні документи. На 2-х осіб накладено адмінштрафи на суму 0,340 тис.грн. До 2-х суб’єктів господарювання застосовано економічні стягнення на суму 0,750 тис.грн.

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 345 га.

Проведено збір та аналіз інформації:

- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2021року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі 0,2 тис.га. також проведено врегулювання мишоподібних гризунів. Закуплено 100 тонн ЗЗР; 

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.

Протягом звітного періоду видано документи дозвільного характеру:

-фітосанітарних сертифікатів – 102;

-карантинних сертифікатів – 64.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

-транспортних засобів – 387 од;

- насіння зернових, зернобобових, технічних культур – 220 т;

-зеpна і зернопродуктів – 6264 т;

- зрізи квітів – 369 шт;

-продуктів харчування – 449 т;

-технічних, олійних та інших матеріалів – 91 т;

-свіжих овочів – 86 т;

- вироби з деревини – 24 т;

-лісоматеріалів – 2005,8 м3;

- пиломатеріалів – 258 м3;

-пакувальної тари з деревини – 5021 один;

- інші об’єкти регулювання – 11 т.

Державними фітосанітарними інспекторами проведено 3 заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства в сфері карантину рослин. 

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проводиться плановий захід державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства у сфері насінництва та розсадництва. 1 перевірку не проведено на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", суб’єкта господарювання, який з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями віднесений до незначного ступеня ризику.26 суб’єктам насінництва, що здійснюють свою виробничу діяльність та території області надіслано листи з рекомендаціями щодо узгодження розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур та подачі план – схем розташування насіннєвих посівів, для отримання права на перевагу перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво в 2021 році.

З 8 суб’єктами господарювання дистанційно проведено роз’яснювальну роботу спрямовану на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.

На сайті Головного управління розміщено інформаційний матеріал «Соя культурна – важлива бобова культура».

Спеціаліст відділу взяв участь в онлайн – семінарі з громадами Кам’янець-Подільського району, який направлений на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади під час обробітку полів, з метою попередження та недопущення отруєння бджіл. 

З метою виконання індивідуальної програми, підвищення рівня професійної компетентності та ефективнішого виконання завдань три спеціалісти відділу пройшли «Інтенсивний онлайн-курс Агрономія» та отримали Сертифікати.

Спеціалістами відділу надавалась консультативна допомога щодо порядку ведення насінництва, рекомендації зберігання та сертифікації насіння, проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.

Відділ безпечності харчових продуктів

На виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини області ідентифіковано 1414 голів великої рогатої худоби, 5069 голів товарних свиней та 50 кіз і овець.

Разом з тим, слід зазначити, що офіційними ветеринарними лікарями, які здійснюють заходи із державного контролю на забійних підприємствах, проводиться внесення інформації до Єдиного державного реєстру тварин про вибуття тварин з господарства розведення і утримання, прибуття тварин до підприємства із забою та даних про забій тварин.

Відділ державного контролю 

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції  35 потужностей. Всього зареєстровано на території області 17212 потужностей. 

Надано погодження на здійснення експорту семи партій шроту соєвого, однієї партії ковбасних виробів, та однієї партії молочної продукції за межі держави.

Також, було проведено 16 позапланових заходів з них 8 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 8 заходів у сфері ветеринарної медицини. Проведенно 3 позапланових заходи на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності.

Згідно звернень суб’єктів господарювання було видано за результатами позапланових заходів 2 експлуатаційних дозволи на право здійснення виробництва та обігу харчових продуктів.

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.

Державними лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. 

З початку року:

  • щеплено проти сибірки – 5122 гол.,
  • щеплено проти сказу – 16635 гол.,
  • щеплено проти класичної чуми свиней – 25581 гол.,
  • досліджено на лейкоз – 9069 гол.,
  • досліджено на туберкульоз – 18218 гол.

З початку року в результаті  роботи з профілактики АЧС  проведено 1610 бесід, роздано 239 інформаційних матеріалів, розклеєно 366 листівок, надруковано 1 статтю в пресі.

В ході роботи з профілактики ВПГП проведено 23 засідання ДНПК при РДА, 15 теоретичних і 5 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 22849 бесід з населенням, 28 зустрічей з територіальними громадами, роздано 7765 інформаційних матеріалів. Опубліковано 12 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 720 населених пункти, 24357 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 2158 лабораторних моніторінгових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 4209 тис. гол. птиці, проведено 14 перевірок. 

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 683 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 38 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та  підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів,  згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.

Проведено:

-  одноденне семінарське заняття з персоналом Більської ЗОШ І-ІІ ст. с. Біла ЗДО на тему: «Організація протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19). Основні питання санітарного регламенту для ЗДО ».

- 17 планових, 8 позапланових та 20 комісійних обстежень (виявлено 30 порушень вимог санітарного законодавства);

- обстеження 5 об’єктів комунального водопостачання і 26 колодязів громадського користування (на 11 об’єктах виявлені порушення вимог санітарного законодавства). Власникам, балансоутримувачам об’єктів централізованого водопостачання та колодязів  громадського користування видано 2 приписи із пропозиціями з усунення виявлених порушень. Виконання приписів взято на контроль. Направлено 1 інформаційний лист в органи місцевого самоврядування;

- обстеження 8 дитячих навчальних закладів та 9 загальноосвітніх навчальних закладів, на 10 виявлені порушення вимог санітарного законодавства;

- обстеження підприємств торгівлі, місць видалення побутових відходів, перукарень, салонів краси, ДНЗ. 

Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА з дотримання протиепідемічних заходів із недопущення та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 1590 об’єктів. Узагальнені матеріали, з висвітленням виявлених порушень, направлені в поліцію та органи місцевого самоврядування. 

Підготовлені інформації в органи місцевого самоврядування. Фізичним особам-підприємцям надані рекомендації по ліквідації виявлених недоліків. Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання Постанови КМУ від 09.12.2020р. №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України ГРІ COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Взято участь у:

  • у селекторній нараді на тему: «Вимоги законодавства щодо попередження та недопущення отруєння бджіл.
сайт зроблено в adgrafics