Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період з ринкового нагляду розпочато проведення планової перевірки характеристик взуття, проводиться поточна робота над 1 плановою та 3 позаплановими перевірками, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
Проведено аналіз повідомлень рішень, наданих (надісланих) суб'єктами господарювання, яких стосувались такі рішення, оскільки, продукція вилучена з продажу, але фактично не приведена у відповідність до встановлених вимог. Дані види продукції взяті на облік та при проведенні моніторингу результативності застосованої заборони буде звернена особлива увага.
За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 6 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, з яких: 2 рішення щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, 2 рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку та 2 рішення щодо усунення формальної невідповідності.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку скасовано 3 Рішення.
Відділ захисту споживачів
За звітний період відділом захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області одержано 13 звернень громадян: 6 письмових і 7 усних. Крім того, згідно телефонного зв’язку 33 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Проведено 1 позапланову і 3 планових перевірки із застосуванням заходів відеоспостереження.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 2542 га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2021 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів щодо врегулювання мишоподібних гризунів на площі 2 тис. га. Закуплено 73 т ЗЗР;
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 96;
- карантинних сертифікатів – 75;
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів – 287 од.;
- насіння овочевих, квіткових культур – 2 т;
- насіння зернових, зернобобових, технічних – 136 т;
- насіннєвої та товарної картоплі – 240 т;
- садивного матеріалу – 697 шт.;
- виробів з деревини - 22 т;
- зерна, зернопродуктів – 1823 т;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 468 т;
- свіжих овочів та фруктів – 59 т;
- зрізів квітів – 534 шт.;
- лісоматеріалів – 2778,54 м3;
- пиломатеріалів – 191,5 м3;
- продуктів харчування – 160 т;
- пакувальної тари з деревини – 3420 од.;
- інших об’єктів регулювання – 13 т.
Державним фітосанітарним інспектором проведено 1 захід державного нагляду (контролю), щодо додержання законодавства у сфері захисту рослин. На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розміщено 3 статі.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Проводиться плановий захід державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
Дистанційно з 13 суб’єктами господарювання, в т. ч. з 3 фізичними особами підприємцями, що здійснюють роздрібну торгівлю насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів, проведено роз’яснювальну роботу, спрямовану на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.
На сайт розміщено інформаційний матеріал «Насіннєві посіви культур з перехресним типом запилення».
Спеціалістами відділу надавалась консультативна допомога щодо порядку ведення насінництва, підготовки насіння ярих культур до сертифікації, проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.
Виконувались інші доручення керівництва (підготовка відповідей на доручення Держпродспоживслужби, тощо).
Відділ безпечності харчових продуктів
На виконання наказу Держпродспоживслужби України № 22 від 15 січня 2021 року «Про затвердження Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження» проведено розподіл зразків на 2021 рік. Державними інспекторами протягом року заплановано відібрати для цілей державного контролю більше 500 зразків яловичини, свинини, м’яса птиці, молока, яєць та меду. Зразки харчових продуктів будуть дослідженні уповноваженими лабораторіями на вміст стельбенів, синтетичних стероїдів, нітромідазолів, антибактеріальних субстанцій, хімічних елементів, мікотоксинів та радіонукдів.
Крім того, опрацьовано та направлено до Держпродспоживслужби України звітну інформацію щодо виконання пункту 8 Протоколу наради під головуванням Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. з питань реформування системи шкільного харчування, здійснення державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів відносно постачальників харчових продуктів до закладів освіти.
Відділу державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції, 35 потужностей. Всього зареєстровано на території області 17154 потужності.
Надано погодження на здійснення експорту трьох партій молочної продукції, однієї партії ковбасних виробів та тридцяти шести партій шроту соєвого за межі держави.
Також, було проведено 12 позапланових заходів, з них 7 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 5 заходів у сфері ветеринарної медицини, 5 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства.
На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 60 тис. голів з Республіки Польща та 75 тис. голів з Чеської Республіки.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз.
З початку року:
- щеплено проти сибірки – 3577 гол.,
- щеплено проти сказу – 9025 гол.,
- щеплено проти класичної чуми свиней – 17647 гол.,
- досліджено на лейкоз – 6750 гол.,
- досліджено на туберкульоз – 15376 гол.
Ведеться збір та аналіз інформації щодо виконання запланованих протиепізоотичних заходів, формування звітів про проведену роботу.
Взято участь в аудиторській перевірці територіального підрозділу.
Підготовлено та опубліковано на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області статтю на тему дезінфекції.
Проводиться підготовка матеріалів щодо проведення дезінфекційних робіт державними установами ветеринарної медицини області.
З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 1278 бесід, роздано 105 інформаційних матеріалів, розклеєно 111 листівок, надруковано 1 статтю в пресі.
В ході роботи з профілактики ВПГП проведено 21 засідання ДНПК при РДА, 12 теоретичних і 4 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 13658 бесід з населенням, 19 зустрічей з територіальними громадами, роздано 3294 інформаційних матеріалів. Опубліковано 12 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 529 населених пунктів, 14608 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 75 лабораторних моніторингових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 4227 тис. гол. птиці, проведено 9 перевірок.
Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 416 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 16 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота: розгляд документів та підготовка рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, вивчення та узгодження списків працюючих на підконтрольних об'єктах для проходження періодичного медичного огляду згідно з наказом МОЗ України № 280 від 23.07.2002 р., розгляд звернень громадян, розгляд та погодження меню для дошкільних навчальних закладів, розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання. Головам ОТГ підготовлені та направлені листи щодо проведення благоустрою населених пунктів в весняний період 2021 року.
Проведено: 10 планових, 4 позапланові та 5 8комісійних обстежень, виявлено 43 порушення.
На виконання Рішення Ради національної Безпеки і оборони України від 13.03.2020 р «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Доручення т. в .о. Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 р. комісійно обстежено 4 об’єкти комунального водопостачання і 27 колодязів громадського користування. На 13 виявлені порушення вимог санітарного законодавства. Власникам, балансоутримувачам об’єктів централізованого водопостачання та колодязів громадського користування надано 3 приписи із пропозиціями по усуненню виявлених порушень. Виконання приписів взято на контроль. Направлений 1 інформаційний лист в органи місцевого самоврядування.
Проведені обстеження 9 закладів дошкільної освіти, на 5 виявлені порушення вимог санітарного законодавства; 7 закладів загальної середньої освіти, порушення виявлені на 4.
Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА по дотриманню протиепідемічних заходів по недопущенню та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 1665 об’єктів. Узагальнені матеріали з виявленими порушеннями у вигляді довідок направлені в поліцію і в органи місцевого самоврядування.
Підготовлені рекомендації по ліквідації виявлених недоліків фізичним особам-підприємцям та інформації в органи місцевого самоврядування. Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання Постанови КМУ від 09.12.2020р. №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України ГРІ COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Підготовлено та направлено для публікації в районній газеті статтю: «Ботулізм – небезпека з консервації!».
Взято участь:
- в роботі штабу з ліквідації наслідків НС Дунаєвецької міської ради з протидії поширенню COVID-19;
- у відео-нараді з директорами, працівниками харчоблоків, медичними працівникам загальноосвітніх навчальних закладів Маківської сільської ради з виступом на тему: «Організація харчування школярів відповідно до вимог «Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОЗ України № 2205 від 25.09.2020».
Проведено:
- 2 семінарських заняття з персоналом закладу дошкільної освіти «Малятко» с. Гуків та закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» с . Хропотова, Чемеровецького району на тему: «Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти в період карантину в зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Основні питання Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти».
- семінар-нараду з керівниками навчальних закладів відділу освіти Сатанівської ОТГ на теми: «Впровадження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Дотримання протиепідемічних заходів в закладах освіти під час карантину. Дотримання дезінфекційного режиму в ЗОШ».
- семінар-нараду на тему: «Впровадження Санітарного регламенту в загальноосвітніх навчальних закладах» для працівників управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради;