Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період у сфері ринкового нагляду проводиться поточна робота над 4 плановими та 5 позаплановими перевірками характеристик продукції з ринкового нагляду, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». 

Проведено аналіз  повідомлень рішень, наданих (надісланих) суб'єктами господарювання, яких стосувались такі рішення, зокрема взято до відома матеріали перевірки, які надіслані Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області, які виконані повністю, але не результативно, оскільки, продукція вилучена з продажу, але фактично не приведена у відповідність із встановленим вимогам. Данні види продукції взяті на облік та при проведенні моніторингу результативності застосованої заборони буде звернена особлива увага. 

За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 1 рішення.

На сайті ГУ Держпродспоживслужби висвітлено статтю на тему: «На що звернути увагу при купівлі електроінструменту». 

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 11 звернень громадян, з них: 7 письмових та 4 усних . Крім того, 23 споживачі отримали усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Проведено 3 позапланових перевірки із застосуванням засобів відеоспостереження.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 2455 га.

Також, проводився збір та аналіз інформації: 

  • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
  • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.
  • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2020 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських посівів від шкідливих організмів на площі 0,3 тис. га. Закуплено 1,0 тонну ЗЗР.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

  • фітосанітарних сертифікатів – 87;
  • карантинних сертифікатів – 51.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

  • транспортних засобів – 305 од.;
  • насіння зернових, зерно-бобових, технічних – 33,0 т.;
  • насіннєвої та товарної картоплі – 200,0 т.;
  • зерна та зернопродуктів – 1265,0  т;
  • технічних, олійних та інших матеріалів – 331,0 т;
  • свіжих овочів та фруктів – 566,0 т;
  • зрізи квітів – 324 шт;
  • лісоматеріалів – 615,1 м3;
  • пиломатеріалів – 216,9 м3;
  • продуктів харчування – 456,0 т;
  • пакувальної тари з деревини – 856 од.;
  • інших об’єктів регулювання – 31 т.

Державними фітосанітарними інспекторами проведено 1 перевірку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства в сфері карантину рослин. 

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Дистанційно, з 7 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу спрямовану на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.

На сайті Головного управління розміщено інформаційний матеріал «Сорти вівса, гречки та гороху поширені на Хмельниччині».

З метою отримання додаткових знань для використання їх у своїй роботі та ефективнішого виконання завдань спеціалісти відділу проходять дистанційний навчальний курс за темою: «Теоретичне та практичне застосування системи PHIS в роботі Департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби».

Надавалась консультативна допомога сільськогосподарським підприємствам області щодо додержання технологічних та методичних вимог насінництва під час підготовки насіння ярих культур, порядку визначення посівних якостей насіння, сортових і товарних якостей садивного матеріалу, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.

Відділ безпечності харчових продуктів

На виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини області станом на 18 грудня ідентифіковано 11322 голови великої рогатої худоби, 40453 голови товарних свиней та  460 кіз та овець. 

Разом з тим, слід зазначити, що офіційними ветеринарними лікарями, які здійснюють заходи із державного контролю на забійних підприємствах, проводиться внесення інформації до Єдиного державного реєстру тварин про вибуття тварин з господарства розведення і утримання, прибуття тварин до підприємства із забою та даних про забій тварин.

Відділ державного контролю 

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 32 потужності. Всього зареєстровано на території області 16985 потужності.

Надано погодження на здійснення експорту чотирьох партій молочної продукції, однієї партії ковбасних виробів, чотирьох партій яєць курячих та чотирнадцяти партій шроту соєвого за межі держави.  

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 6 планових заходів. Також, було проведено 48 позапланових заходів з них 41 було здійснено з метою перевірки  дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 7 заходів у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 16 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.

Згідно звернень суб’єктів господарювання було видано за результатами позапланових заходів 2 експлуатаційних дозволи.

Також на територію області завезено поголів’я птиці в кількості 234800 тис. голів з Республіки Польща та 57000 тис. голів з Чеської Республіки.. 

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. Всього протягом року  щеплено проти:

- КЧС – 300226 голів,

- сказу – 262111 голів, 

- сибірки - 97325 голів, 

- досліджено на туберкульоз – 188344 голови.

З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 70445 бесід, роздано 17205 інформаційних матеріалів, розклеєно 44012 листівок, проведено 56 сходів села, надруковано 13 статей в пресі, зроблено 3 виступи на телебаченні.

В ході роботи з профілактики ВПГП  проведено 29 теоретичних і 11 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 111235 бесід з населенням, 83 зустрічі з територіальними громадами, роздано 25249 інформаційних матеріалів. Організовано 1 виступ по телебаченню, 1 по радіо, опубліковано 40 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 131 групу спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1850 населених пунктів, 110240 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 8679 лабораторних моніторінгових дослідження біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 4035 тис. гол. птиці, проведено 83 перевірки. 

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 9887 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 412 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Управління державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та  підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів,  згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.

Проведено:

- заняття з персоналом Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст. село Гусятин Чемеровецького району на тему: «Короновірус: профілактика інфікування і поширення»;

- 4 планових, 8 позапланових та 319 комісійних обстежень;

- обстеження 4 об’єктів комунального водопостачання і 41 колодязь громадського користування;

- обстеження 32 дитячих навчальних закладів та 25 загальноосвітніх навчальних закладів;

- обстеження підприємств торгівлі, місць видалення побутових відходів, перукарень, салонів краси, ДНЗ. 

У 20,8% усіх обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції з усунення виявлених недоліків, надані приписи та рекомендації.

Взято участь у:

- 2 засіданнях комісій ТЕБ та НС при Полонській РДА та Кам’янець-Подільській міській раді з питань протидії поширенню коронавірусу COVID-19.

сайт зроблено в adgrafics