2 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1187 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», якою внесені зміни до діючого Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97.
Прийнятий документ приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог та ліквідовує розбіжності, які існували в діючому законодавстві та набравшими чинності того ж року деяких ДСТУ.
Зокрема, Постановою збільшено термін дії Сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння. На насіння овочевих культур – дванадцять місяців, а упаковані у герметичну тару – двадцять чотири місяці, насіння соняшнику – вісім місяців, на насіння картоплі, затарене в мішки, в ящичні піддони та насипом – тридцять днів.
Визначено відсоток насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю. Для добазового, базового насіння генерації супереліта ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі 100 відсотків, починаючи з генерації розсадників розмноження другого року. Для сертифікованого насіння сортів рослин та гібридів першого покоління ділянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здійснюється в обсязі, визначеному органом із сертифікації, та становить в межах від 5 до 10 відсотків і залежить від видів сільськогосподарських рослин.
Крім того, скасовано норми щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння або садивний матеріал.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 9 змін, затверджених цією Постановою, який набирає чинності з 1 липня 2021 року («Сертифікат, що засвідчує сортові якості категорій добазового та базового насіння тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації насіння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю з урахуванням умов, наведених у пункті 20 цього Порядку, крім розсадників розмноження. Сертифікат ОЕСР видається на насіння, що експортується лише за наявності звіту про результати ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю»).