Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період у сфері ринкового нагляду розпочато проведення планової перевірки характеристик енергоспоживчих продуктів, у тому числі: побутових холодильних приладів та побутових пральних машин; побутових посудомийних машин; телевізорів; кондиціонерів повітря; пилососів; побутових духових шаф та кухонних витяжок, тощо відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Під час проведення перевірки відібрано один зразок продукції для проведення її експертизи (випробування) на відповідність вимогам нормативних документів.
На підставі повідомлень про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик по ланцюгу постачання, відповідно інформації з національної інформаційної системи державного ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик, розпочато проведення позапланової перевірки.
Проводиться поточна робота над 5 плановими та 6 позаплановими перевірками характеристик продукції з ринкового нагляду відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Розпочато проведення планової перевірки щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології.
Проведено аналіз 2-х повідомлень, наданих (надісланих) суб'єктами господарювання, яких стосувалися такі рішення, зокрема взято до відома матеріали перевірки, надіслані Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області, які виконані повністю, але не результативно, оскільки, продукція вилучена з продажу, але фактично не приведена у відповідність із встановленим вимогам. Данні види продукції взяті на облік та при проведенні моніторингу результативності застосованої заборони буде звернена особлива увага.
За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 6 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, з яких: 1 рішення щодо усунення формальної невідповідності, 3 рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку та 2 рішення щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання щодо виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 6 Рішень.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 5 звернень громадян. Крім того, 11 споживачів отримали усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. Із 5 розглянутих звернень громадян, 5 вирішено на користь споживача.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 2346 га.
Також, проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2020 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі 46 тис. га, в т.ч проти шкідників на площі 45 тис. га, проти хвороб на площі 1 тис. га. Проведено захист сільськогоспоподарських посівів щодо врегулювання мишоподібних гризунів на площі 62 тис. га. Закуплено засобів захисту рослин – 15 т.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 137;
- карантинних сертифікатів – 35.
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів – 212 од.;
- місць зберігання об’єктів регулювання – 2384 м2;
- огляд насінневої та товарної картоплі – 150 т;
- зерна та зернопродуктів – 672,3 т;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 205 т;
- свіжих овочів та фруктів –672 т;
- лісоматеріалів – 472,3 м3;
- пиломатеріалів – 285,5 м3;
- продуктів харчування – 155 т;
- пакувальної тари з деревини – 28805 од.;
- інших об’єктів регулювання – 1 т.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
За звітний період з 10 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу (дистанційно) спрямовану на запобігання порушенню законодавства України в сфері насінництва, розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах, в тому числі з 1 ФОП, що здійснює роздрібну торгівлю насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів.
На сайті Новоушицької РДА розміщено інформаційний матеріал «Перевірка насіннєвого матеріалу».
Надавалась консультативна допомога сільськогосподарським підприємствам області щодо додержання технологічних та методичних вимог насінництва під час підготовки насіння ярих культур, порядку визначення посівних якостей насіння, сортових і товарних якостей садивного матеріалу, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.
Відділ безпечності харчових продуктів
В рамках позапланових заходів державного контролю, державними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби було проведено відбір зразків олії рослинної в закладах торгівлі області. За звітний період відібрано 118 зразків, які направленні для проведення випробувань на показники безпеки до Хмельницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.
Наразі проводяться лабораторні дослідження.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 44 потужності. Всього зареєстровано на території області 16807 потужностей.
Надано погодження на здійснення експорту трьох партій молочної продукції, однієї партії ковбасних виробів, трьох партій яєць курячих та одинадцяти партій шроту соєвого за межі держави.
Також, було проведено 23 позапланових заходи з них 19 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 4 заходи у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 11 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства.
На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 168 тис. голів з Республіки Польща та 108 тис. голів з Чеської Республіки.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. Всього протягом року щеплено проти:
- КЧС – 277398 голів;
- сказу – 251311 голів;
- сибірки – 81404 голови;
- досліджено на туберкульоз – 179015 голів.
Ведеться збір та аналіз інформації щодо якості проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин та стану здійснення осінньої диспансеризації.
Організовано звітність з виконання запланованих заходів з профілактики гостроінфекційних захворювань тварин і птиці за 10 місяців поточного року.
З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 66485 бесід, роздано 16207 інформаційних матеріалів, розклеєно 42337 листівок, проведено 56 сходів села, надруковано 13 статей в пресі, зроблено 3 виступи на телебаченні.
В ході роботи з профілактики ВПГП проведено 29 теоретичних і 11 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 106789 бесід з населенням, 83 зустрічі з територіальними громадами, роздано 24105 інформаційних матеріалів. Організовано 1 виступ по телебаченню, 1 по радіо, опубліковано 40 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 131 групу спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1792 населених пункти, 105465 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 8650 лабораторних моніторінгових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 3550 тис. гол. птиці, проведено 74 перевірки.
Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 8892 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 379 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Управління державного нагляду за дотриманням
санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, вивчення та узгодження списків працюючих на підконтрольних об'єктах для проходження періодичного медичного огляду згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002 №280, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян, розгляд та погодження меню для дошкільних навчальних закладів, розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання.
Проведено: 6 планових, 5 позапланових заходів державного нагляду (контролю) та 369 комісійних обстежень.
На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Доручення т .в .о. Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 комісійно обстежено 12 об’єктів комунального водопостачання і 125 колодязів громадського користування.
Проведено обстеження 28 дитячих навчальних закладів та 34 загальноосвітніх навчальних закладів.
Проводились обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА щодо дотримання протиепідемічних заходів з метою недопущення та запобігання коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах.
У 11,1,% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил.
Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків.
Підготовлено 9 статейв місцеву пресу: «Отруєння грибами небезпечне для життя»,«Обережно отруйні гриби» та 1 радіолекцію: тему «Будьте обережні з грибами». На сайтах Городоцької міської ради та Сатанівської ОТГ, Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільської районної ради та 6 об’єднаних територіальних громад висвітлена інформація щодо профілактики отруєння грибами.