Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013р. № 515 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок» вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані, відповідати технічним вимогам та українському законодавству, тому що питання не лише у вартості (того, що за кошти нам пропонує виробник), а й у безпечності продукції.

Іграшка – це своєрідна книга, читаючи яку дитина дізнається про життя. Однак, розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не тільки радує маленьких споживачів, але і приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще. Роль іграшок в розвитку і вихованні дітей величезна, вони дозволяють дитині орієнтуватися в навколишньому світі, розвивати і реалізовувати свої здібності, виражати свої почуття. Але, останнім часом все частіше постає питання якості та безпечності іграшок, які продаються на українському ринку. І в наш час, в переважній частині іграшки ввозяться до нас з інших країн, в основному з Китаю.
Тому, всі іграшки повинні мати індивідуальну упаковку та бути марковані. Тобто, містити інформацію про саму іграшку, її виробника та імпортера із зазначенням адресу, торговельної марки, моделі, номера партії тощо. А також, з обов’язково нанесеним в установленому порядку знаком відповідності, який наноситься лише виробником або його уповноваженим представником.
Відповідно п.25 Технічного регламенту безпечності іграшок, перед наданням іграшки на ринку розповсюджувачі зобов’язані перевірити наявність знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.

Купуючи іграшки, остерігайтесь яскравого забарвлення, адже малеча тягне іграшку до рота і їсть фарбу, яка може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я. Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти цілком можуть спробувати на смак. Але, не слід думати, що ведмедик чи інша іграшка з хутра буде безпечнішою. Штучне хутро — це ще й потужний алергенний подразник для дихальної системи, адже якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки фарби.
Відповідно п.34 Технічного регламенту безпечності іграшок, на етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню.
Іграшки, що введені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання.
На іграшці, також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це - конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби). Якщо ви не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти. Також, якщо малюкові немає ще трьох років, то «страшні» іграшки не тільки не будуть корисні, але можуть мати негативний вплив на його розвиток, тому ця вимога до дитячої іграшки вкрай важлива. У ранньому віці діти лише починають пізнавати світ, вчаться розділяти по-справжньому небезпечне, розрізняти добре і зле.

Згідно 52 Технічного регламенту, знак відповідності повинен наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку.

Важливо пам’ятати, діти – це найважливіше і найдорожче, що може бути у людини в житті, тому, обираючи іграшку для дитини, піклуйтеся про здоров'я дитини.
Звертайте увагу, щоб придбана іграшка обов’язково мала упаковку. Порушення цієї вимоги найбільш актуальне для м’яконабивних виробів. Придбана на ринку іграшка без упаковки, вбирає в себе шкідливі речовини, збудників тяжких хвороб.
Кожен з нас – споживач. Нам гарантоване право на якісну, безпечну продукцію, товари та послуги, адже це не тільки здоров’я нації, а ще й вірний крок до інтеграції у світовий споживчий простір.

сайт зроблено в adgrafics