Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період відповідно до річного Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік проведено 1 планову  перевірку щодо метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Проводиться поточна робота над 4 плановими перевірками характеристик продукції з ринкового нагляду.

За результатами перевірок суб’єктам господарювання видано 4 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 2 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку та 2 Рішення щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог.

За результатами аналізу повідомлень суб’єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог скасовано 3 Рішення.

На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області висвітлено статтю на тему: «Як вибрати пляжні надувні іграшки, басейни, стрибуни».

При проведенні заходів по метрологічного нагляду відеофіксація застосовувалась.

Відділ захисту споживачів

Відділ захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області одержав 3 звернення громадян: 1 усне і 2 письмових. Крім того, згідно телефонного зв’язку 25 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Проведено 3 позапланових і 1 планову перевірки, про що складено відповідні документи. Перевірки проводились із застосуванням засобів відеоспостереження.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 4305 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в літній період 2020 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі 32 тис. га від шкідників на площі 10 тис. га: від хвороб – на площі 15 тис. га, десикація – 7 тис. га;
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об’єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фітосанітарних сертифікатів – 92;
 •  карантинних сертифікатів – 9.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

 • транспортних засобів – 222 одиниць;
 • обстежено місця зберігання та переробки рослин та рослинної продукції – 16 місць;
 • обстежено склади та інші місця зберігання об’єктів регулювання:
 • щодо виявлення карантинних організмів – 264 м2;
 • насіння зернових, бобових, технічних та олійних культур – 140 т;
 • технічні, олійні та інші матеріали – 133 т;
 • свіжих овочів та фруктів –182 т;
 • лісоматеріали– 55 м3;
 • пиломатеріали – 691 м3;
 • продукти харчування- 23 т;
 • пакувальна тара з деревини – 1090 одиниць;
 • вироби з деревини – 90 т;
 • інші об’єкти регулювання – 1 т.

Державними фітосанітарними інспекторами проведено 5перевірок державного нагляду (контролю) додержання законодавства у сфері захисту та карантину рослин. На сайті ГУ Держпродспоживслужби розміщено 2 статі, 1 статтю опубліковано в районній газеті, проведено 2 виступи по радіо.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проведено роз’яснювальну роботу, спрямовану на попередження порушення законодавства України в сфері насінництва, розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО з 7 суб’єктами господарювання.

Відповідно до індивідуальних програм підвищення рівня професійної компетентності державних службовців 1 фахівець відділу проходить онлайн-навчання на базі платформи «Українська школа урядування»; 1 спеціаліст відділу пройшов на національній онлайн-платформі курс з кібербезпеки «Кіберняні» та отримав Сертифікат. Крім того, всі спеціалісти відділу проходять дистанційне навчання за темою: «Безпечне застосування пестицидів і агрохімікатів».

На сайті Головного управління розміщено інформаційний матеріал: «До уваги юридичних осіб та/або фізичних осіб - підприємців з продажу та/або постачання насіння або садивного матеріалу на території області».

Надавалась консультативна допомога агроформуванням щодо додержання технологічних та методичних вимог насінництва для забезпечення збереження сортової чистоти насінницьких посівів озимих та ярих культур, порядку визначення сортових і посівних якостей насіння, сортових і товарних якостей садивного матеріалу, підготовці матеріально-технічної бази до приймання насіння нового врожаю.

Виконувались інші доручення керівництва (підготовка відповідей на доручення Держпродспоживслужби України тощо).

Відділ безпечності харчових продуктів

На виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини області станом на 23 липня 2020 року ідентифіковано 6651 голову великої рогатої худоби, 21834 голови товарних свиней та 311 кіз та овець. 

Разом з тим, слід зазначити, що офіційними ветеринарними лікарями, які здійснюють заходи із державного контролю на забійних підприємствах, проводиться внесення інформації до Єдиного державного реєстру тварин про вибуття тварин з господарства розведення і утримання, прибуття тварин до підприємства із забою та даних про забій тварин.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції, 83 потужності. Всього зареєстровано на території області 15283 потужності.

Надано погодження на здійснення експорту однієї партії молочної продукції за межі держави.

Погоджено вивіз непродуктивних тварин за межі держави в кількості 1 голова.

Також, було проведено 14 позапланових заходів, з них 4 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 10 заходів у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 1 позаплановий захід на виконання суб’єктом господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявленням невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.

На територію області завезено поголів’я птиці в кількості 52 тис. голів з Республіки Польща. 

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 4 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. Всього протягом року щеплено проти:

- КЧС – 234083 голови,

- сказу – 159207 голів, 

- сибірки 54415 голів, 

- досліджено на туберкульоз – 146255 голів.

        Проводиться збір і аналіз інформації про хід диспансеризації тварин в населених пунктах області.

Розглянуто 2 звернення громадян та 1 юридичної особи з питань протиепізоотичної роботи.

Опрацьовано інформацію щодо потреб територіальних установ державної ветеринарної медицини в деззасобах.

Проводиться аналіз виконання запланованих заходів за 1 півріччя 2020 року.

          З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 43416 бесід, роздано 9917 інформаційних матеріалів, розклеєно 22728 листівок, проведено 55 сходів села, надруковано 13 статей в пресі, проведено 3 виступи на телебаченні.

В ході роботи з профілактики ВПГП проведено 29 теоретичних і 11 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 85840 бесід з населенням, 83 зустрічі з територіальними громадами, роздано 19930 інформаційних матеріалів. Організовано 1 виступ по телебаченню, 1 по радіо, опубліковано 40 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 131 групу спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1483 населених пункти, 80667 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 5745 лабораторних моніторінгових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 3893 тис. гол. птиці, проведено 58 перевірок. 

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 6709 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 229 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, вивчення та узгодження списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичного медичного огляду згідно наказу МОЗ України № 280 від 23.07.2002 р., розгляду генеральних планів забудови населених пунктів, розгляду звернень громадян, розгляду та погодження меню для дошкільних навчальних закладів на літньо-осінній період, розгляду інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання.

Проведено: 17 позапланових та 400 комісійних обстежень. 

На виконання Рішення Ради національної Безпеки і оборони України від 13.03.2020 р «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Доручення т .в .о. Голови Держпродспоживслужби України від 16.03.2020 р. комісійно обстежено 6 об’єктів комунального водопостачання і 116 колодязів громадського користування.

Проведено обстеження 6 дитячих навчальних закладів по виконанню вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України № 25 від 21.05.2020 р. «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Проводились обстеження підприємств торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктів громадського харчування, місць видалення побутових відходів, перукарень, салонів краси та інших об’єктів. 

У 32,8% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил.

Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків. 

Підготовлена 1 стаття в місцеву пресу на тему: «Профілактика інфекційної захворюваності».

Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства прочитані лекції:«Обережно – отруйні гриби»,  «Кишкові інфекції – супутники літа»

Взято участь у 3-х засіданнях ТЕБ та НС Дунаєвецької, Новоушицької та Шепетівської РДА з питань протидії поширенню коронавірусу COVID-19.

сайт зроблено в adgrafics