Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період спеціалістами відділу планові перевірки характеристик продукції не здійснювались у зв’язку з набранням чинності Закону України від 17.03.2020р. №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короно вірусної хвороби (COVID-19)».
Проведено аналіз повідомлень рішень, наданих (надісланих) суб'єктами господарювання, яких стосувалися такі рішення, зокрема взято до відома матеріали перевірки 1 кварталу 2020 року, які надіслані Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області, які виконані повністю, але не результативно, оскільки, продукція вилучена з продажу, але фактично не приведена у відповідність із встановленими вимогами. Дані види продукції взяті на облік та при проведенні моніторингу результативності застосованої заборони буде звернена особлива увага.
Проводиться постійна робота з опрацювання наказів, розпоряджень та інших доручень керівництва управління та вживаються усі необхідні заходи відповідно до чинного законодавства.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 3письмових звернень громадян. Крім того, 11 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Фітосанітари
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 6586,0 га.
Також, проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2020 року в господарствах області. Проведено захист рослин від шкідливих організмів на площі 175 тис. га., з них від бур’янів на площі 119,2 тис.га; від шкідників на площі 19,7 тис.га: від хвороб на площі 36,1 тис.га Закуплено ЗЗР 77,6 тонн.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 93;
- карантинних сертифікатів – 51.
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів – 240 одиниць;
- насіневої та товарної картоплі – 21 т.
- технічних, олійних та інших матеріалів – 519 т;
- зрізи квітів – 793 т;
- свіжих овочів та фруктів – 220 т;
- лісоматеріалів – 2306,9 м3;
- пиломатеріалів – 123,5 м3;
- вироби з деревини – 29 тонн;
- пакувальної тари з деревини – 2932 один;
- продуктів харчування – 334 т;
- інші об’єкти регулювання – 9 т.
Проведено:
- 4 перевірки державного нагляду (контролю) додержання законодавства у сфері захисту та карантину рослин.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Відповідно до індивідуальних програм підвищення рівня професійної компетентності державних службовців 1 спеціаліст відділу пройшов онлайн-курси та отримав Сертифікат «Цифрова грамотність для державних службовців».
В телефонному режимі проведено роз’яснювальну роботу з 9 суб’єктами господарювання та 1 реалізатором роздрібної торгівлі насінням та садивним матеріалом щодо порядку використання, зберігання, реалізації та розмноження насіння та садивного матеріалу, недопущення введення в обіг насіння та садивного матеріалу без сертифікатів про сортову та посівну якість, заборони використання насіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів до їх державної реєстрації.
Виконувались інші доручення керівництва (підготовка відповідей на доручення ДПСС України, тощо).
Відділ безпечності харчових продуктів
На виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини області станом на 24 квітня ідентифіковано більше чотирьох тисяч голів великої рогатої худоби, майже дванадцять тисяч товарних свиней та близько ста вісімдесяти голів кіз та овець.
Разом з тим, слід зазначити, що офіційними ветеринарними лікарями, які здійснюють заходи із державного контролю на забійних підприємствах, проводиться внесення інформації до Єдиного державного реєстру тварин про вибуття тварин з господарства розведення і утримання, прибуття тварин до підприємства із забою та даних про забій тварин.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 65 потужностей. Всього зареєстровано на території області 14213 потужностей.
Надано погодження на здійснення експорту однієї партії молочної продукції за межі держави.
Також, було проведено 5 позапланових заходів з них 1 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 4 заходи у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка та туберкульоз. Всього протягом року щеплено проти:
- КЧС – 109557гол;
- сказу – 82098 гол;
- сибірки 17808гол;
- досліджено на туберкульоз – 79872 гол.
Проводиться збір і аналіз інформації про хід диспансеризації тварин в населених пунктах області.
Спеціалісти державної ветеринарної медицини залучаються для роботи на карантинних постах згідно затверджених графіків.
До територіальних установ Головного управління Держпродспоживслужби в області направлено лист щодо заходів з профілактики отруєння бджіл та представників дикої фауни під час обробки сільськогосподарських угідь.
З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 29336 бесід, роздано 6090 інформаційних матеріалів, розклеєно 16123 листівки, проведено 34 сходи села, надруковано 11 статей в пресі.
Під час роботи з профілактики ВПГП проведено наступні заходи:
- 28 теоретичне і 11 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці,
- 60675 бесід з населенням,
- 83 зустрічі з територіальними громадами,
- роздано 15265 інформаційних матеріалів;
- організовано 1 виступ по телебаченню, 1 по радіо, опубліковано 40 матеріалів в засобах масової інформації;
- сформовано 131 групу спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1269 населених пунктів, 60716 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено;
- проведено 5515 лабораторних моніторінгових досліджень біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 20 птахогосподарських потужностях утримується 4282 тис. гол. птиці, проведено 41 перевірку.
Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 3156 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 136 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Управління державного нагляду за дотриманням
санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету(зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.
Спільно з працівниками поліції щоденно проводяться рейдові перевірки щодо дотримання карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання різних форм власності, щодо поширення коронавірусної інфекції.
Проведено:
- 2 планових, 2 позапланових обстеження об’єктів та 412 комісійних обстежень.
- комісійно обстежено 23 об’єкти комунального водопостачання, 255 колодязів громадського користування. У 50% усіх обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків, надані приписи та рекомендації.
Взято участь:
- в 9 засіданнях комісій ТЕБ і НС при РДА Волочиського, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Летичівського, Новоушицького, Старосинявського, Теофіпольського, Чемеровецького районів «Про вжиття додаткових заходів з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 ;
- в нараді з головами кооперативних підприємств Городоцької райспоживспілки на тему «Дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в закладах торгівлі».
- у комісійних обстеженнях дотримання протиепідемічних заходів на об’єктах торгівлі продуктами харчування, предметами побуту, насіння, технічного обслуговування автотранспорту з правоохоронними органами населених пунктів, щодо заборони виїзної торгівлі, дотриманні вимог чинного законодавства в об’єктах торгівлі по профілактиці недопущення поширення корона вірусних інфекцій. Проведені бесіди, вручені рекомендаційні листи.