Відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, з ринкового нагляду проведено: – 52 планових виїзних перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів та 21 позапланову виїзну (невиїзну) перевірку, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та на підставі повідомлень про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам та/або становить серйозний ризик по ланцюгу постачання, відповідно інформації з національної інформаційної системи державного ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.
Під час проведення перевірок характеристик продукції відібрано 34 зразки продукції на суму 24 тис. грн, за результатами експертиз в 5 зразках встановлено невідповідність їх вимогам Технічних регламентів.
За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 117 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 40 Рішень щодо усунення формальної невідповідності, 16 Рішень щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, 61 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.
За розповсюдження та введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам Технічних регламентів до суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 174,25 тис. грн, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», які сплачені до Державного бюджету в добровільному порядку.
З метрологічного нагляду проведено: – 9 планових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 4 суб’єктів господарювання, що складає 50 %. За звітний період проведено 4 позапланові перевірки, щодо виконання суб’єктами господарювання приписів про усунення порушень метрологічних вимог. Під час проведення позапланових перевірок порушення метрологічних вимог не встановлено.
При проведенні перевірок обревізовано 1803 одиниці засобів вимірювальної техніки, з яких 12 одиниць визнано непридатними до застосування.
Перевірки проводились за такими видами діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології, а саме:
- забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;
- торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем).
Найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог:
- застосування не повірених засобів вимірювальної техніки.
За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:
- видано 4 приписи про усунення порушень метрологічних вимог;
- складено 1 протокол про адміністративне правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності на суму 0,10 тис. грн..