Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проводилась поточна робота по 4 плановим перевіркам, що здійснювались з відбором зразків та по 7 позаплановим заходам, які були отримані з електронного реєстру рішень органів ринкового нагляду національної інформаційної системи, що функціонує з метою автоматизованої підтримки заходів ринкового нагляду і контролю продукції по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції». Проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини.

За результатами проведених перевірок по ринковому нагляду суб'єктам господарювання видано 2 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо формальної невідповідності та 4 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо тимчасової заборони надання продукції на ринок.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 2 Рішення.

При здійсненні заходів по ринковому нагляду застосовувалась відеофіксація.

Відділ захисту споживачів

За період з 22.11.2019 р. по 28.11.2019 р. одержано 9 звернень громадян: 5 усних і 4 письмових Крім того, згідно телефонного зв’язку 38 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. 

Проведено 1 позапланову перевірку, про що складено відповідні документи. Перевірка проводилась із застосуванням засобів відеоспостереження.

26.11.2019р. головний спеціаліст Левкун Т.О. взяла участь у телепередачі «Тема дня» з питань щодо реалізації товарів та надання послуг при проведенні акції «Чорна п’ятниця».

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 3106 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в осінній період 2019 року в господарствах області. Проведено захист рослин від шкідливих організмів на площі 1,5 тис.га. Закуплено ЗЗР – 2,3 тонн.
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фітосанітарних сертифікатів –113;
 • карантинних сертифікатів  - 77.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

 • транспортних засобів – 330 одиниць;
 • насіннєвої та товарної картоплі - 146тонн;
 • зеpна і зернопродуктів – 836 тонн;
 • продуктів харчування – 719 тонн;
 • зрізи квітів – 209 тис.шт.
 • технічних, олійних та інших матеріалів – 752 тонн;
 • свіжих овочів та фруктів – 248 тонн;
 • лісоматеріалів – 4061,9 м3;
 • пиломатеріалів – 275м3;
 • вироби з деревини – 11 тонн;
 • пакувальної тари з деревини – 6721 одиниць.
 • інші об’єкти регулювання – 177 тонн.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проведено роз’яснювальну роботу з 14 суб’єктами господарювання. В тому числі, щодо порядку введення в обіг насіння та садивного матеріалу, дотримання вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО з 7 суб’єктами, щодо порядку здійснення роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів з 7 суб’єктами. По завершенню роз’яснювальної роботи вручались «Методичні рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур» та рекомендаційний матеріал «Суб’єктам оптової і роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів».

Підготовлено проект Плану роботи відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва на 2020 рік. Сформовано план навчань фахівців відділу на 2020 рік.

Надавалась консультативна допомога агроформуванням області по питанням ведення насінництва, порядку сертифікації насіння та садивного матеріалу, рекомендації щодо проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2020 року. 

Відділ безпечності харчових продуктів

Державними інспекторами області протягом тижня проведено 78 планових та 34 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів. 

Продовжується відбір зразків рослинної продукції на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу. Для цілей державного контролю продовжується відбір зразків харчових продуктів в дошкільних та шкільних навчальних закладах області. На протязі тижня відібрано 72 зразки води питної та кулінарних страв, які направлені для дослідження на показники безпеки до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Продовжується відбір молочних продуктів на фальсифікацію немолочними жирами в закладах роздрібної торгівлі, дошкільних та шкільних навчальних закладах області. Відібрано та направлено на дослідження 204 зразки молочних продуктів.

Спеціалістами відділу прийнято участь у проведенні аудитів систем безпечності харчових продуктів, заснованих на принципах НАССР в операторів ринку, які здійснюють виробництво харчових продуктів на території області.

Відділ державного контролю

Надано погодження на здійснення експорту однієї партії молочної продукції та двох партій яєць курячих в асортименті за межі держави. 

Погоджено вивіз непродуктивних тварин за межі держави в кількості 1 голова.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 78 планових заходів. Також, було проведено 37 позапланових заходів з них 34 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості та 3 заходи у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 30 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.

На території області розміщується для подальшого експорту одна партія ДРХ у кількісті 340 голів до Ліванської Республіки, одна партія ВРХ у кількісті 50 голів до Республіки Узбекистан та одна партія ВРХ у кількісті 45 голів до Грузії.

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветеринарної медицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього з початку року щеплено проти:

 • сказу – 237032 голови;
 • сибірки – 133121 голову;
 • класичної чуми свиней – 338000 голів;
 • досліджено на туберкульоз – 202196 голів.

В ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС з початку року проведено 918848 бесіди, роздано 20271 листівку, надруковано 52 статті в газетах та розклеєно 8725 інформаційних матеріалів. 

В 2-х територіальних установах Держпродспоживслужби проведено перевірку та аналіз виконання комплексу обов’язкових осінніх протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних заходів.

Ведеться аналіз заходів по зменшенню популяції червоної лисиці та проведенню діагностичних відстрілів для встановлення якості пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в області розміщено матеріали щодо заходів із скорочення чисельності хижих та шкідливих тварин на територіях природних національних парків.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 2686 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 405 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства 

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проекти зон санітарної охорони, розгляд документів і оформлення – «Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.

Проведено: 5 планових, 3 позапланових обстеження об’єктів та 33 комісійних обстеження. З них: 2 об’єкти централізованого водопостачання, 5 дитячих навчальних закладів, 2 загальноосвітніх навчальних заклади, 1 підприємство торгівлі, 1 підприємство громадського харчування, 1 полігон, 21 криниця громадського користування. Планові обстеження об’єктів проведені з використанням лабораторно-інструментальних методів досліджень. У 51,2% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків та надані рекомендації.

Підготовлено 3 статті в місцеву пресу.

Проведено:

 • семінар-нараду із керівниками закладів освіти, працівниками харчоблоків та медпрацівниками Ямпільської ОТГ, Білогірського району на тему: «Санітарно-гігієнічні вимоги щодо організації харчування дітей у навчальних закладах»;
 • семінар-нараду з питань організації харчування в навчальних закладах району (Летичівська ОТГ та Меджибізька ОТГ).

Взято участь:

 • у засіданні архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації. На засіданні були розглянуті генеральні плани та плани зонування сільських населених пунктів Ревуха та Васьківці Клубівської сільської ради Ізяславського району; генеральні плани сільських населених пунктів Карабіївка, Котюржинці Карабіївської сільської ради Теофіпольського району;
 • в колегії Ізяславської РДА «Щодо санітарно - технічного стану підконтрольних об’єктів та профілактика інфекційних захворювань».
сайт зроблено в adgrafics