Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проводиться поточна робота по 3 плановим перевіркам, що здійснювались з відбором зразків та по 5 позаплановим заходам, які були отримані з електронного реєстру рішень органів ринкового нагляду національної інформаційної системи, що функціонує з метою автоматизованої підтримки заходів ринкового нагляду і контролю продукції по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції». Проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик телефонних апаратів, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв'язку або інших бездротових мереж зв'язку, що містять передавачі або передавачі та приймачі, репітери (повторювачі) систем стільникового зв'язку та електричного та електронного обладнання: - техніки для використання в побуті (комп'ютерної техніки тощо), відповідно секторального Плану ринкового нагляду на 2019 рік та 1 позапланову невиїзну перевірку по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України.

За результатами проведених перевірок по ринковому нагляду суб'єктам господарювання видано 2 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо формальної невідповідності та 4 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 1 Рішення.

За введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам Технічних регламентів до суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 34,0 тис. грн., відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області висвітлено інформацію на тему: «Інформація для споживачів про вимоги до ваговимірювальної техніки».

При здійсненні заходів по ринковому нагляду відеофіксація застосовувалась.

 

Відділ захисту споживачів

За період з 15.11.2019 р. по 21.11.2019 р. відділом захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області одержано 7 звернень громадян: 3 письмових і 3 усних. Крім того, згідно телефонного зв’язку 12 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. 

Проведено 2 позапланові та 1 планову перевірки згідно звернень громадян, про що складено відповідні документи. Позапланові перевірки проводилась із застосуванням засобів відеофіксації.

На сайт управління надана стаття на тему: «Що потрібно знати споживачам про обмеження щодо тютюнопаління в громадських місцях».

 

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 1550 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в осінній період 2019 року в господарствах області. 
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фітосанітарних сертифікатів –130;
 •  карантинних сертифікатів - 52.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

 • транспортних засобів – 349 одиниць;
 • насіннєвої та товарної картоплі - 210тонн;
 • зеpна і зернопродуктів – 1103 тонн;
 • продуктів харчування – 186 тонн;
 • зріз квітів - 338 тис.шт;
 • технічних, олійних та інших матеріалів – 685 тонн;
 • свіжих овочів та фруктів – 308 тонн;
 • лісоматеріалів - 4261 м3;
 • пиломатеріалів - 274 м3;
 • пакувальної тари з деревини – 1507 одиниць;
 • інші об’єкти регулювання - 106 тонн.

Проведено 1 перевірку додержання законодавства у сфері захисту рослин, виявлено 1 порушення.

 

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Розміщено статтю в газеті «Красилівський вісник» на тему «Важлива справа - готувати насіння». На сайті Головного управління розміщено роз’яснення щодо обігу садивного матеріалу.

Проведено роз’яснювальну роботу з 9 суб’єктами господарювання. В тому числі, щодо порядку введення в обіг насіння та садивного матеріалу, дотримання вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО з 7 суб’єктами, щодо порядку здійснення роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів з 2 суб’єктами. По завершенню вручались «Методичні рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур» та рекомендаційний матеріал «Суб’єктам оптової і роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів».

Надавалась консультативна допомога агроформуванням області по питанням ведення насінництва, порядку сертифікації насіння та садивного матеріалу, рекомендації щодо проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2020 року. 

 

Відділ безпечності харчових продуктів

Державними інспекторами області протягом тижня проведено 75 планових та 16 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів.

Продовжується відбір зразків рослинної продукції на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу.

Для цілей державного контролю продовжується відбір зразків харчових продуктів в дошкільних та шкільних навчальних закладах області. На протязі тижня відібрано  73 зразки води питної та кулінарних страв, які направлені для дослідження на показники безпеки до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. 

Продовжується відбір молочних продуктів на фальсифікацію немолочними жирами в закладах роздрібної торгівлі, дошкільних та шкільних навчальних закладах області. Відібрано та направлено на дослідження 191 зразок молочних продуктів.

Спеціалістами відділу прийнято участь у проведенні аудитів систем безпечності харчових продуктів, заснованих на принципах НАССР в операторів ринку, які здійснюють виробництво харчових продуктів на території області. 

Відділ державного контролю

Надано погодження на здійснення експорту трьох партій молочної продукції, та чотирьох партій шроту соєвого за межі держави. 

Погоджено вивіз непродуктивних тварин за межі держави в кількості 2 голови.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 75 планових заходів. Також, було проведено 21 позаплановий захід з них 16 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 5 заходів у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 12 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.

 На території області розміщується для подальшого експорту одна партія ДРХ у кількісті 340 голів до Грузії, одна партія ВРХ у кількісті 50 голів до Республіки Узбекистан та одна партія ВРХ у кількісті 38 голів до Республіки Узбекистан. Також завезено поголів’я птиці в кількості 104 тис. голів з Республіки Польща.

 

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 4 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього з початку року щеплено проти:

- сказу – 221433 голови, 

- сибірки – 1002387 голів, 

- класичної чуми свиней – 301887 голів;

- досліджено на туберкульоз – 196376 голів.

В ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС з початку року проведено 68554 бесіди, роздано 16102 листівки, надруковано 49 статей в газетах та розклеєно 7509 інформаційних матеріалів. 

Взято участь в засіданні ДНПК при Хмельницькій ОДА з питань профілактики сказу та проведенні заходів із скорочення чисельності хижих та шкідливих тварин на територіях природних національних парків.

Проводиться аналіз проведення комплексу обов’язкових осінніх протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних заходів.

Ведеться аналіз заходів по зменшенню популяції червоної лисиці та проведенню діагностичних відстрілів для встановлення якості пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 2543 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 399 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства 

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького  міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проекти зон санітарної охорони,   розгляд документів і оформлення – «Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету(зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів )», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання,   узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян. 

Проведено: 7 планових, 7 позапланових обстежень об’єктів  та 111 комісійних обстежень. З них: 3 об’єкти централізованого водопостачання,  9 дитячих навчальних закладів, 3 загальноосвітніх навчальних заклади, 6 підприємств торгівлі, 90 криниць громадського користування. У 54,4% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам, балансоутримувачам та іншим відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків та  надані рекомендації.

Підготовлено  4 статті в місцеву  пресу.      

Проведено: 

 • семінар-нараду із керівниками закладів освіти, працівниками харчоблоків та медпрацівниками відділу освіти, молоді та спорту Білогірської РДА на тему: «Санітарно-гігієнічні вимоги щодо організації харчування дітей у навчальних закладах».
 • засідання з головами та представниками ОТГ Кам’янець- Подільського району. Звернено особливу увагу на питання очистки та дезінфекції криниць громадського користування, оформлення відповідної документації щодо проведення даних робіт та розглянуто питання санітарного стану територій населених пунктів, проведення їх очистки та приведення до вимог санітарного законодавства  місць видалення побутових відходів.   

 

сайт зроблено в adgrafics