Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період, відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, спеціалістами відділу проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик іграшок дитячих, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Проводиться поточна робота за двома плановими перевірками, що здійснювалися з відбором зразків та за позаплановими заходами, які були отримані з електронного реєстру рішень органів ринкового нагляду національної інформаційної системи, що функціонує з метою автоматизованої підтримки заходів ринкового нагляду і контролю продукції по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України.
За результатами проведених перевірок по ринковому нагляду суб'єктам господарювання видано 2 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходи щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.
Проводився відбір зразків продукції (іграшок) для проведення експертизи (випробування).
При проведенні перевірок застосовувалась відеофіксація.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 15 звернень громадян, з них: 5 письмових і 3 усних. Крім того, 12 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Проведено 2 позапланові перевірки, про що складено відповідні документи. За порушення законодавства України притягнуто до адмінвідповідальності 1 особу з накладенням штрафу на суму 0,170 тис.грн. Застосовано економічні стягнення на суму 0,340 тис.грн.
Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 7852 га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації про:
- хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в осінній період 2019 року в господарствах області. Проведено захист рослин від шкідливих організмів на площі 9,7 тис.га. (закуплено ЗЗР – 67 тони).
- здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- експорт та реекспорт зернових і олійних культур;
- Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 144;
- карантинних сертифікатів - 18
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів – 310 одиниць;
- садівного матеріалу – 22,5 шт;
- зеpна і зернопродуктів – 795 тонн;
- продуктів харчування – 196 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 4204 тонн;
- свіжих овочів та фруктів – 271 тонн;
- вироби з деревини- 57 тонн;
- лісоматеріалів - 1213,4 м3;
- пиломатеріалів - 262 м3 ;
- пакувальної тари з деревини –1273 одиниць;
- інших об’єктів регулювання – 135 тонн.
- Проведено 2 плановий заходи додержання законодавства у сфері захисту рослин.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Проведено захід з обміну досвідом з метою набуття практичних навичок та умінь за напрямком роботи насінництво та розсадництво, в якому взяла участь представник відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва з Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.
З 6 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО, запобігання поширення контрафактного (фальсифікованого) насіння та садивного матеріалу, дотримання прав інтелектуальної власності на сорти рослин, а також можливих негативних наслідків від розповсюдження ГМО рослин у відкритих системах. Вручались «Методичні рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур».
Проведено нараду – навчання спеціалістів відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва на якій розглянуто питання щодо проведення заходів державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, дотримання вимог при складанні уніфікованих форм актів.
На сайті Головного управління розміщено інформацію щодо набрання чинності Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.07.2019р. № 385 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритій системі».
Надавалась консультативна допомога агроформуванням області по питанням ведення насінництва, придбання насіння озимих культур для посіву під урожай 2020 року, порядку сертифікації насіння та садивного матеріалу.
Відділ безпечності харчових продуктів
Державними інспекторами області протягом тижня проведено 66 планових та 29 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів.
На виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження на 2019 рік забезпечено відбір та доставку зразків для моніторингових досліджень за ІІІ квартал 2019 року до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, з послідуючою підготовкою та доставкою до ДНДІЛДВСЕ.
Продовжується відбір зразків рослинної продукції на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження при внутрішньодержавному обігу.
Разом з тим, з метою державного контролю розпочато відбір зразків харчових продуктів в дошкільних та шкільних навчальних закладах області. Зразки направлені для дослідження на показники безпеки до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.
Відділ державного контролю
Надано погодження на здійснення експорту чотирьох партій молочної продукції, п’яти партій шроту соєвого та однієї партії яєць курячих в асортименті за межі держави.
Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 67 планових заходи. Також, було проведено 33 позапланових заходи з них 29 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 4 заходи у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 25 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.
На території області розміщується для подальшого експорту одна партія ВРХ у кількісті 54 голови до Республіки Узбекистан.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього з початку року щеплено проти:
- сказу – 200674 голови,
- сибірки – 74654 голови,
- класичної чуми свиней – 2678392 голови;
- досліджено на туберкульоз – 178956 голів.
В ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС з початку року проведено 670709 бесід, роздано 15272 листівки, надруковано 36 статей в газетах та розклеєно 6942 інформаційні матеріали.
Працівники відділу взяли участь у виробничої нараді за участю керівників територіальних і структурних підрозділів ГУ ДПСС в області.
Також взято участь у всеукраїнському семінарі на тему «Сказ: вакцинувати – лікувати».
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 12081 одиницю автотранспорту, за виявлені порушення 346 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проекти зон санітарної охорони, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету(зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)» , розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів. Проводиться робота з розгляду та погодження примірних двотижневих меню, режимів роботи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.
Проведено: 7 планових обстежень об’єктів, 3 позапланових та 28 комісійних обстеження. З них: 12 об’єктів централізованого водопостачання, 10 дитячих навчальних закладів, 3 загальноосвітній навчальний заклад, 2 об’єктів торгівлі, 11криниці громадського користування. Керівникам і відповідальним особам надані приписи та пропозиції з усунення виявлених недоліків та надані рекомендації.