Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Відділ ринкового та метрологічного нагляду 

За звітний період, відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, спеціалістами проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик продукції, 2 позапланові перевірки. Відібрано один зразок для проведення експертизи (випробування). Проводиться поточна робота по 3 позапланових заходах по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України, отриманих за допомогою національної інформаційної системи державного ринкового нагляду, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції». 

За результатами перевірок по ринковому нагляду, суб'єктам господарювання видано 6 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 3 Рішення щодо приведення продукції у відповідність до встановлених вимог , 3 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 8 Рішень.

За розповсюдження продукції, що не відповідає встановленим вимогам Технічних регламентів до суб'єкта господарювання застосовані штрафні санкції у сумі 2550грн., відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

При проведенні заходів з ринкового та метрологічного нагляду застосовувалась відеофіксація.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 8 звернень громадян, з- них: 4 письмових і 4 усних. Крім того, 16 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Проведено 3 позапланових перевірки, про що складено відповідні документи. До адмінвідповідальності притягнуто 1 особу з накладенням штрафу на суму 0,170 тис.грн. Застосовано фінансові санкції на суму 0,425 тис.грн.

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі  10218 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

  • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в весняний період 2019 року в господарствах області. Проведено захист рослин від шкідливих організмів на площі 122 тис.га;
  • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
  • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
  • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

  • фітосанітарних сертифікатів – 185;
  • карантинних сертифікатів  - 26.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

  • транспортних засобів – 335 одиниць;
  • зеpна і зерно продуктів – 6306 тонн;
  • продуктів  харчування – 448 тонн;
  • технічних, олійних та інших матеріалів – 225тонн;
  • свіжих овочів та фруктів – 177 тонн;
  • лісоматеріалів  - 1667 м3;
  • пиломатеріалів  - 955 м3 ;
  • пакувальної тари  з деревини – 6907одиниць;
  • інших об’єктів регулювання – 39 тонн.

Проведено 2 планових заходи  державного нагляду ( контролю) та 1 позаплановий захід, виявлено 1 порушення законодавства у сфері захисту рослин.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

З 24 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу. Зокрема, щодо порядку введення в обіг насіння та садивного матеріалу 13 суб’єктами, щодо порядку здійснення роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин і кормових коренеплодів з 11 реалізаторами, в ході якої здійснювався моніторинг кількості реалізованого насіння за другий квартал 2019 року.

Проводилась підготовка до приймання та формування звіту до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 2 квартал 2019 року.

Здійснювалась підготовка щомісячних та щоквартальних звітів про роботу відділу.

Відповідно до індивідуальних програм підвищення рівня професійної компетентності державних службовців спеціаліст відділу пройшов тести та отримав Сертифікат ОБСЄ через платформу масових онлайн-курсів  Prometeus.

Надавалась консультативна допомога агроформуванням області по питанням ведення насінництва, порядку визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу шляхом польового оцінювання посівів або наладжень, підготовки матеріально - технічної бази до приймання насіння нового врожаю.

Відділ безпечності харчових продуктів

Державними інспекторами області протягом тижня проведено 19 планових та 5 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів. 

З метою профілактики харчових отруєнь в літній період, в рамках державного контролю відібрано зразки з закладів громадського ( ресторанного бізнесу ) Віньковецького, Ярмолинецького районів та міста Хмельницького.

Зразки продукції направленні для дослідження на показники безпеки до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. 

Спеціалістами відділу прийнято участь у короткостроковому семінарі «Сучасна українська мова у публічному управлінні та адмініструванні» та у навчанні «Щодо розробки системи внутрішнього контролю у Головному управлінні.

Опрацьовано та проведено аналіз звітності за перше півріччя 2019 року про ветеринарно-санітарний контроль і нагляд на забійно-санітарних пунктах господарств і подвірно та в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи на ринках; про ветеринарно-санітарний нагляд та контроль на бойнях, м’ясоптахопереробних підприємствах.

Відділ державного контролю

Надано погодження на здійснення експорту одної партії молочної продукції, двох партій шроту соєвого та одна партія яєць курячих в асортименті за межі держави.

Погоджено вивіз непродуктивних тварин за межі держави.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 19 планових заходів. Також, було проведено 18 позапланових заходів з них 5 було здійснено з метою перевірки  дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 13 заходів у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 13 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.

Також, на території області розміщується для подальшого експорту одна партія великої рогатої худоби у  кількісті 36 голів до Ліванської Республіки, одна партія ДРХ у кількісті 300 голів до Туреччини та одна партія ВРХ в кількості 350 голів до Йорданії.

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, КЧС, туберкульоз. Всього за тиждень  щеплено проти:

- сказу –3012 голів, 

- сибірки – 3088 голів;

- КЧС – 5989 голів;

- досліджено на туберкульоз – 2345 голів;

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 3655 бесід, роздано 124 інформаційних матеріали, розклеєно 65листівок.

Проведено перевірки 1 територіальної установи Держпродспоживслужби з виконання заходів із весняної диспансеризації та взято участь в перевірці виконання вимог приписів у 3 свиногосподарствах.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних ветеринарно-поліцейських груп з початку року перевірено 1398 одиницю автотранспорту, за виявлені порушення при перевезенні тварин і продуктів харчування тваринного походження 221 особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства   

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проекти зон санітарної охорони, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на  право експлуатації рентгенівського кабінету(зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів )» , -«Санітарних паспортівна право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280,  розгляду та узгодження перспективних меню, режимів роботи закладів оздоровлення для дітей, розгляд звернень громадян.

Проведено:

  • 2 планових обстеження об’єктів, 3 позапланових та 32 комісійних обстеження. З них: 2 об’єкти централізованого водопостачання, 2 дитячих навчальних заклади, 1 закладу оздоровлення для дітей, 19 об’єктів торгівлі, 12 криниць громадського користування. Проведено  2 комісійних обстеження за зверненнями громадян. Планові обстеження об’єктів проводились з відбором проб для проведення лабораторних досліджень. У 59,8% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам, відповідальним особам та балансоутримувачам  надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків, надані рекомендації  
  • нараду-семінар на тему: «Основні вимоги до облаштування та утримання полігонів/сміттєзвалищ »;
  • нараду-семінар на тему: «Основні вимоги при наданні адміністративних послуг Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства»

Взято участь:

  • в координаційній раді з питань розвитку підприємництва при Чемеровецькій РДА, де заслухано питання з попередження виникнення інфекційних захворювань під час проведення масових заходів.
сайт зроблено в adgrafics