Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

 

volohatka1

   Не такий уже і новий клопіт для подільських аграрників – неперебірливий шкідник з кумедною назвою Оленка волохата успішно закінчив міграцію з Буковинських садів та почав наносити шкоду сільгоспкультурам і на теренах Хмельниччини. Першими за порадою до спеціалістів стали звертатись господарі з наближених до Дністра районів – Новоушицького та Кам’янець-Подільського, де волохата нахаба пошкоджує плодові дерева, квіти, озимий ріпак тощо: що це за напасть і як вберегти від неї урожай?

 volohatka2

  Оленка волохата відноситься до багаточисельної родини пластинчастовусих жуків, найближчим родичем є знайомий всім з дитинства травневий хрущ. Характерною розпізнавальною ознакою Оленки є 12 поперечних білих плям різної величини на чорному фоні. Все тіло жука, особливо нижня сторона, вкрита густим жовтувато-сірим опушенням. Шкідник виходить з грунту ранньої весни та інтенсивно харчується квітками різних рослин, активно виїдаючи тичинки і маточки, знищує пуп’янки, зав’язь, молоді листки декоративних рослин, пошкоджує абрикос, персик, вишні, черешні, сливи, груші, яблуні, полуниці, виноград, ріпак, зернові та інші культури. Личинки жука живуть в грунті, але на відміну від хрущів коренів рослин не пошкоджують, дорослі жуки також зимують у грунті. Проти дорослого жука ефективне обприскування інсектицидом Каліпсо, крім того при масовій появі жуків грунт по периметру крони дерев слід обробляти препаратами Регент або Форс з пригортанням на 3- 5 см ( Оленка волохата на ніч ховається в грунт, де, контактуючи з пестицидами, гине). На присадибних ділянках в ранкові години, в похмурі, прохолодні дні рекомендується струшування волохатого об’їдала з квітучих дерев на плівку, брезент, збір і знищення. В спекотливі години дня жуки рухливі і швидко злітають тому перед струшуванням дерево слід обприскати холодною водою, або слабким розчином карбаміду для одночасного підживлення. При появі шкідників у великій кількості на квітках ягідних, декоративних культур – збирати вручну і знищувати. Оленку волохату поїдає шпак звичайний, тому рекомендується приваблювання птахів у сад.
   Наразі спеціалісти відділів фітосанітарного напряму ГУ Держпродспоживслужби ведуть спостереження за поширенням багатоїдних шкідників, в т. ч. і Оленки волохатої, та надають рекомендації населенню та фермерам по регулюванню їх чисельності.

Сергій Пептюк
Головний спеціаліст відділу прогнозування,
фітосанітарної діагностики і аналізу ризиків
ГУ Держпродспоживслужби
в Хмельницькій області

сайт зроблено в adgrafics