Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період, відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік, спеціалістами відділу проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик електричних та електронних іграшок; іграшок для дітей віком до 36 місяців; іграшок, призначених для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячою коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Проводиться поточна робота по 4 позаплановим заходам по ланцюгу постачання щодо походження продукції на ринок України.
За результатами проведеної перевірки по ринковому нагляду суб'єктам господарювання видано 1 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності та 1 Рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.
За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 2 Рішення.
За розповсюдження та введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам Технічних регламентів до двох суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 11,05 тис.грн., відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
При проведенні заходів з ринкового та метрологічного нагляду застосовувалась відеофіксація.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 11 звернень громадян, з них: 6 письмових і 5 усних. Окрім того, 8 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Проведено 1 планову перевірку, про що складено відповідні документи.
До адміністративної відповідальності притягнуто 1 особу з накладенням штрафу на суму 0,170 тис.грн. Накладено економічні стягнення на суму 1,059 тис.грн. Оштрафовано 1-го підприємця на суму 0,100 тис.грн за порушення законодавства про рекламу.
Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено проведено фіто санітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 3233га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в весняний період 2019 року в господарствах області. Проведений захист посівів від шкідливих організмів на площі 41,7 тис. га. Придбано 29,3 тонн ЗЗР.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фітосанітарних сертифікатів – 157;
- карантинних сертифікатів - 48;
Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:
- транспортних засобів –323 одиниць;
- зеpна і зерно продуктів –76 тонн;
- насіння овочевих і квіткових культур – 1тонна ;
- продуктів харчування – 1169 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 997 тонн;
- свіжих овочів та фруктів–143тонн;
- лісоматеріалів -3167,1м3;
- пиломатеріалів -371,7м3;
- виробів із деревини – 24 тонн;
- пакувальної тари з деревини –1172одиниць;
- зрізів квітів - 486 тис.шт.;
- інших об’єктів регулювання-57 тонн.
Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
З 9 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу щодо порядку використання, зберігання, реалізації та розмноження насіння та садивного матеріалу, недопущення введення в обіг насіння та садивного матеріалу без сертифікатів про сортову та посівну якість, заборони використаннянасіння сортів сільськогосподарських культур створених на основі генетично модифікованих організмів до їх державної реєстрації. Після роз’яснювальної роботи суб’єктам господарювання роздано «Методичні рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур».
На сайті Шепетівської райдержадміністрації розміщено інформаційний матеріал «Щоб щедро вродила картопля», в якій висвітлено рекомендації щодо підготовки садивного матеріалу картоплі до посадки.
Головний спеціаліст відділу взяв участь у роботі комісії з проведення обстеження посівів озимих сільськогосподарських культур щодо стану їх перезимівлі в Кам’янець Подільському районі Хмельницької.
Надавались рекомендації агроформуванням по питаннях очистки та доведення до посівних кондицій насіння ярих культур, подальшої його сертифікації та зберігання, придбання насіння, порядку ввезення садивного матеріалу на митну територію України.
Відділ безпечності харчових продуктів
Державними інспекторами області протягом тижня проведено 67 планових та 12 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів.
Разом з тим, для цілей державного контролю у 35 дошкільних та навчальних закладах Старокостянтинівського, Старосинявського, Полонського, Шепетівського районів відібрано 64 зразки харчових продуктів, які направленні для дослідження на показники безпеки до Хмельницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено 28 потужності до «Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють обіг харчової продукції». Всього зареєстровано на території області 12320 операторів ринку.
Надано погодження на здійснення експорту двох партій молочної продукту та три партії яєць курячих в асортименті за межі держави.
Погоджено вивіз непродуктивних тварин за межі держави.
Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік та з метою дотримання норм Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області протягом тижня проведено 76 планових заходів. Також, було проведено 20 позапланових заходів з них: 12 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості, 8 заходів у сфері ветеринарної медицини. Дані заходи проводились за поданням суб’єкта господарювання звернення про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням, 8 позапланових заходів на виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) та у зв’язку з виявлення невідповідності, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності.
Здійснено комплекс діагностично-профілактичних заходів та поставлено на карантин 2 партії добових курчат у загальній кількості 116000 тис. голів що поступили з Чеської Республіки та 1 партії у кількості 55000 тис. з Республіки Польщі. Також, на території області розміщується одна партія великої рогатої худоби у кількісті 154 голів для подальшого експорту до Республіки Грузії та одна партія ДРХ у кількості 600 голів для експорту до Туреччини.
Відділ організації протиепізоотичної роботи
Працівниками відділу опрацьовано 4 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, КЧС, туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:
- сказу –9602 голови,
- сибірки – 6506 голів;
- досліджено на туберкульоз – 16061 голову;
- досліджено на лейкоз – 17791 голову.
Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 3879 бесід, роздано 634 інформаційні матеріали, розклеєно 289 листівок, надруковано 3 статті в пресі.
Взято участь у розслідуванні випадків загибелі диких птахів в Дунаєвецькому районі.
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних ветеринарно-поліцейських груп з початку року перевірено 646 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення при перевезенні тварин і продуктів харчування тваринного походження 117 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, Паспорта місць видалення відходів проекти зон санітарної охорони, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету(зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, «Реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів», розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів, згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280, розгляду та узгодження перспективних меню, режимів роботи дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.Підготовлені інформаційні листи – щодо вжиття заходів у відповідності до вимог чинного санітарного законодавства за даними результатів моніторингових лабораторно-інструментальних досліджень при проведенні планового соціально-гігієнічного моніторингу води питної з джерел централізованого та децентралізованого водопостачання - в населених пунктах та ЗОНЗ.
Проведено:
- 4 планових обстеження об’єктів, 7 позапланових та 82 комісійних обстеження. З них: 4об’єкти централізованого водопостачання, 11 дитячих навчальних закладів, 2 загальноосвітніх навчальних заклади, 14 об’єктів торгівлі, 52криниць громадського користування. У 69 обстежених об’єктах виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам і відповідальним особам надані приписи та пропозиції по усуненню виявлених недоліків та надані рекомендації;
- одноденне заняття з медичним працівником та працівниками харчоблоку Гусятинського ЗОШ I-III cт. с. Гусятин на тему «Дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил при організації роботи загальноосвітніх навчальних закладів».
Взято участь :
- в семінар нараді з медсестрами та працівниками харчоблоків ЗОШ Чемеровецької ОТГ на тему «Організація роботи харчоблоків, особливості роботи медичного працівника , дотримання особистої гігієни школярами та працівниками ЗОШ»
- в засіданні комісії по ТЕБ і НС. «Про проведені заходи стосовно поліпшення санітарно – гігієнічного стану р. Хомора. ( Полонський район)
- в семінар-нараді «Санітарні вимоги до побутових приміщень. Особиста гігієна працівників» з працівниками ПАТ «Славутський пивоварний завод».
- в засіданні ради з питань безпечної діяльності населення міста Старокостянтинова.