19 лютого 2019 року у приміщенні актового залу Ярмолинецької селищної ради спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області провели навчання агровиробникам,та працівникам робота яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також пасічникам району.
В ході навчання виступили: заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Ярмолинецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області – Олійник С. П., головний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області – Муляр О. Л., страховий експерт з охорони праці Хмельницького відділення управління виконавчої дирекції ФССУ в Хмельницькій області Войтюк І. М..
Під час навчання висвітлювались теми за програмою навчання працівників робота яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, відповідно до Наказу Міністерства сільського господарства та продовольства № 158 від 27.05.1996 року:
- Роль та значення засобів хімізації в системі заходів по вирощуванню і захисту від шкідників, хвороб, бур’янів урожаю с.-г. культур.
- Класифікація пестицидів і агрохімікатів за призначенням .
- Правила зберігання, відпуску, транспортування, застосування пестицидів і агрохімікатів.
- Умови, засоби та заходи по знешкодженню транспортних засобів , машин і апаратури, тари, спецодягу, місць складування та проведення робіт.
- Характеристика та призначення засобів індивідуального і суспільного захисту від негативного впливу пестицидів і агрохімікатів.
- Правила та умови торгівлі пестицидами і агрохімікатами.
- Токсичність пестицидів і гігієнічні вимоги до них.
- Умови праці та заходи запобігання негативного впливу пестицидів і агрохімікатів на працівників, робота яких пов’язана з застосуванням пестицидів і агрохімікатів. Забруднення продукції і кормів пестицидами і агрохімікатами . заходи по охороні від забруднення.
- Фактори , які можуть спричинити отруєння , розслідування отруєння.
- Правила особистої гігієни , перша долікарська допомога , самодопомога при отруєнні пестицидами і агрохімікатами .
- Охорона атмосферного повітря, грунту, водних джерел від забруднення пестицидами і агрохімікатами.
- Особливості впливу пестицидів на життєздатність медоносних бджіл , профілактика їх отруєння засобами хімічного захисту.